Software Serwo Controller

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
bogus105
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 418
Rejestracja: 24 gru 2005, 12:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Software Serwo Controller

#1

Post napisał: bogus105 » 18 lip 2006, 16:04

istnieje taki program ktory potrafil by realizowac funkcje sterownika serwo z algorytmem PID w taki sposob ze wystarczy zamontowac na osi silnika DC tarcze z enkoderem i podac sygnaly A i B na dwa piny w LPT a program na trzecim pinie LPT bedzie generowal juz sygnal PWM do sterowania silnikiem?? tak zeby ominac sterownik hardware'owy bo nie mam skad wziac takowego a w koszty nie chce sie pakowac dla developerskiej konstrukcji cnc. jest kilka propozysji sterownika serwo jednak ciezko zdobyc wsady do procesorow bez ktorych reszta na nic sie zdaje:/ oczywiscie jest ryzyko ze taki software'owy sterownik moze sie zawiesic bo w koncu Windows idealny nie jest (zakladam ze pod XP bedzie taki sterownik zeby mozna bylo Macha3 uzywac) ale gdyby miec kompa specjalnie do tego i nie zasyfiony system to powinno byc dobrze. Komputer musialby byc nieco lepszy eby sterowac Machem i jeszcze np. czterema software'owymi sterownikami serwo a w koncu po co sa te gigaherce :lol: :razz:



Tagi:

Awatar użytkownika

chomikaaa
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 988
Rejestracja: 19 cze 2004, 23:22
Lokalizacja: lodz

#2

Post napisał: chomikaaa » 19 lip 2006, 00:57

czy mozesz sprostowac nieco swoja wypowiedz bedzie latwiej okreslic czego chcesz

co do softwareowego sterownika pid jak najbardzie nadeje sie do tego matlab z simulinkiem potrzebujesz tyklo interfaceu podlaczengo do "koncowki mocy"

takowa karte albo wykonasz albo kupisz koszty sa odp wysokie i ja dolanczas do modulu mocy i uklad muszi dzialac pod warunkiem ze zrealizujesz to sterowanie

poznije pozostaje ci przeniesienie tego na asm czy inny jezyk i wasd do procka

z tego co wiem nie istnieje taki program o ktorym piszesz ale moge sie mylic co do matlaba musisz sam wykonac model sterowanie z obieketem ale to juz twoj problem

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”