SL-10 monitor

Dyskusje na temat maszyn HAAS

Autor tematu
cosmonet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 278
Rejestracja: 01 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Mazowsze

SL-10 monitor

#1

Post napisał: cosmonet » 04 kwie 2011, 12:33

Witam.
Mały, raczej duży problem na SL-10. Padł monitor - w związku z dużymi kosztami usunięcia awarii (wymiana na nowy monitor) mam pytanie. Czy ktoś już nie podmienił monitora na model ogólnie dostępny w sklepach? Problemu by nie było gdyby podłączenie było na kablu RGB. Natomiast ja mam na maszynie kabel sygnałowy - LVDS Video.
Ps.
A może to nie monitor? Przy włączaniu maszyny w górnym lewym rogu ekranu pojawiają się zielone napisy na czas ok. 1 s. Po czym jest brak "życia" monitora.
Pozdrawiam.



Tagi:


JacekB
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 21 gru 2006, 23:27
Lokalizacja: z daleka

Re: SL-10 monitor

#2

Post napisał: JacekB » 07 kwie 2011, 00:07

cosmonet pisze:Witam.
Mały, raczej duży problem na SL-10. Padł monitor - w związku z dużymi kosztami usunięcia awarii (wymiana na nowy monitor) mam pytanie. Czy ktoś już nie podmienił monitora na model ogólnie dostępny w sklepach? Problemu by nie było gdyby podłączenie było na kablu RGB. Natomiast ja mam na maszynie kabel sygnałowy - LVDS Video.
Ps.
A może to nie monitor? Przy włączaniu maszyny w górnym lewym rogu ekranu pojawiają się zielone napisy na czas ok. 1 s. Po czym jest brak "życia" monitora.
Pozdrawiam.
Sprawdź napięcia na zasilaczu +/-12V / +5V, przy niewaściwym napięciu zasilania, karta video, mocon lub procek mogą pracować błędnie i nic nie zobaczysz na ekranie.

Zrób prosty test: Włącz maszynę przy wciskając jednocześnie klawisz PRGRM CONVRS, wyświetli się kilka komunikatów na zielono, to masz LCD OK. Jeżeli się nic nie wyświetli to albo ekran padł albo procek albo karta grafiki. Ważne !!! Nic nie wpisuj na tym ekranie tylko wyłącz i włącz maszynę standardowo - tu może "grzebać" tylko serwis.

Tak na marginesie to monitory 10 calowe w Haasach praktycznie nie psują się, za to 15 calowe potrafią matowieć w narożnikach - siadają świetlówki.

Po więcej szczegółów pisz na priva.


dariia12
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 30 paź 2008, 20:39
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

#3

Post napisał: dariia12 » 23 mar 2012, 11:23

Witam
Chciałabym się zapytac czy mozna gdzies kupić samą matryce do frezarki HAAS VF8?
Prosze o pilną odpowiedź
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

-=JaNeK=-
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 265
Rejestracja: 23 kwie 2008, 22:34
Lokalizacja: WarSZawkA

#4

Post napisał: -=JaNeK=- » 14 kwie 2012, 23:30

szybko to ci odpowiem, że spytaj JacekB na priv
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki, stoły, podajniki
FANUC - frezarki, tokarki, automaty wzdłużne

Instrukcje HAAS są dostępneTU

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „HAAS”