SINUMERIK 810D RESET NCK, CO DALEJ??

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
szoferr
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2007, 13:54
Lokalizacja: Katowice

SINUMERIK 810D RESET NCK, CO DALEJ??

#1

Post napisał: szoferr » 23 paź 2007, 13:52

Zresetowałem NCK z menu URUCHOM na Sinumeriku 810D na tokarce TAE 25N (z Andrychowa).
PYTANIA:

1.Czy po takim resecie utracone zostają dane maszynowe czy tylko nastepuje ich ponowne wczytanie??

2.Teraz nie potrafie ustanowić hasła, wyskakuje komunikat "Hasło nie jest obowiązujące". jak to zrobić?

3.Po próbie najazdu na pkt ref wyświetla mi się komunikat "Brak zezwolenia osi".
W Alarmach zapisane sa tylko komunikaty "Brak gotowości modułu E/R oraz osi X, Z.
Co mam zrobić żeby skasowac te alarmy??

Za odpowiedz z góry dziękuję.
POZDRAWIAM
SZOFERR



Tagi:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#2

Post napisał: gelo » 23 paź 2007, 21:21

Hej,
1. Po NCK Reset z poziomu Uruchom Sinumerik robi zwykly Restart. Nie ma prawa utracic jakichkolwoek danych maszynowych. Jest to najprostsza metoda na ponowny rozruch maszyny bez koniecznosci uzywania "hebla". To samo mozna zrobic przyciskiem Reset na panelu czolowym CCU ( w szafie).

2. Aby ustawic ponownie haslo musisz wejsc znowu do menu "Uruchom", wybrac "Ustaw haslo" i wpisac najlepiej USER lub EVENING lub SUNRISE. Z tym ze dla SUNRISE bedziesz mial dostep do prawie wszystkich danych maszynowych, a to moze nie byc wskazane, wiec Uwazaj!. Jezeli zadne z tych hasel nie dziala to moze to oznaczac, ze ktos to haslo zmienil na swoje i w tym momencie jest kicha, bo wyzsze haslo, ktore moze wszystko cofnac to haslo Siemensa (bardzo skrzetnie ukrywane), wiec lepiej znalezc goscia, ktory ustawil haslo.

3. Brak gotowosci osi moze byc spowodowany aktywnym wylacznikiem krancowym w ktorejs z osi. Moze tez byc problem z zasilaniem ( zobacz jakie diody swieca sie na Zasilaczu ( E/R modul) Jezeli swieci sie jakas czerwona dioda to moze oznaczac np brak jednej fazy......).
Jaki jest dokladnie numer alarmu? Z numerem bedzie o wiele latwiej znalezc zrodlo...

A wiec sprawdz wszystkie krancowki, wylaczniki awaryjne, i zasilanie.

Pozdrawiam
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
szoferr
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2007, 13:54
Lokalizacja: Katowice

#3

Post napisał: szoferr » 25 paź 2007, 11:01

WITAM

Dioda SF świeci na czerwono, a nic nie kasowałem w ustawieniach maszynowych ale wiem że cos tam jest nie tak bo sa osie nieaktywne i tylko są opisy HSA nie ma VSA.
Może to byc spowodowane wyładowaniem się baterii w sterowaniu ??

POZDRAWIAM
SZOFERR
Ostatnio zmieniony 19 gru 2007, 14:58 przez szoferr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#4

Post napisał: gelo » 28 paź 2007, 10:19

Jezeli dioda SF nie gasnie oznacza to, ze Sinumerik nie zbootowal sie poprawnie. Przyczyna moze byc blad w plikach BOOT dla napedow. Przypomnij sobie czy czasem nie zagladales do parametrow VSA ( napedy posuwow) lub HSA ( wrzeciono) i czy czasem tam nic nie zmieniles ( w konfigurtacji napedow powinny byc zarowno VSA jak i HSA, a nie tylko HSA).
Jezeli masz dane NCK ( a raczej powinienes miec dostarczone od producenta) to po przywroceniu cala konfiguracja powinna zostac przywrocona. Ale UWAGA!! Jezeli juz chcialbys przywracac dane NCK, to najpierw musisz zrobic kopie wszystkich swoich programow oraz narzedzi.
Powodzenia
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


angermanek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 28 paź 2007, 13:30
Lokalizacja: Tarnów

#5

Post napisał: angermanek » 28 paź 2007, 14:51

:mrgreen: witajcie wciągneła mnie do reszty machina cnc zakupiłem nawet male cacuszko firmy multitool wycinarke do styropianu cały osprzęt lecz ni cholerki nie mam pojecia jak to odpalic producent nie ma instrukcji po polsku ani po francusku tylko po niemiecku i angielsku a ja jestem dętka z tych dwóch więc gdyby byl ktos tak miły i mi pomógł i w skrócie opisał jak to dzała bylbym wdzięczny . milego dnia i w ogule

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”