Sinumerik 805SM Problem

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
LENIOwaty
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2015, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Sinumerik 805SM Problem

#1

Post napisał: LENIOwaty » 27 lis 2017, 20:00

Witam, jestem operatorem dwóch maszyn CNC. Jedna firmy FELDER, druga firmy TRIMA. Z tej pierwszej korzystam codziennie, z drugiej średnio raz na tydzień. Dzisiaj po włączeniu TRIMY pokazał mi się taki o to problem (zdjęcia poniżej). Podejrzewam, że wszystko co było na maszynie zapisane zostało skasowane, gdyż po wejściu w poszczególne opcje ilość pamięci na programy jest dużo większa niż było to przedtem. W tamtym roku mieliśmy wymieniany w niej zasilacz oraz dwa moduły. Wszystkie części były częściami używanymi i może to one są przyczyną problemu (błąd batteriealarm). Czy ktoś byłby po zdjęciach w stanie zdiagnozować co mogło tu się stać? Dodam, że maszyna jest z 1995 roku ,swoje już przerobiła i swoje też przeszła (wymieniane elektro wrzeciono, moduły, zasilacze, łożyska kulkowe itd.) ale osoba która do tej pory się zajmowała serwisem wyjechała z kraju. Posiadam kopie zapasowe systemu mam nadzieję, że wgrywając je mógłbym naprawić problem. Prosiłbym o jakąś pomoc. Pozdrawiam Leszek
Załączniki
20171127_145442.jpg
20171127_145437.jpg




Robert_K
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1113
Rejestracja: 15 sie 2017, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Sinumerik 805SM Problem

#2

Post napisał: Robert_K » 27 lis 2017, 21:38

Bateriealarm to alarm o niskim napięciu baterii podtrzymującej pamięć w systemie Sinumerik. Jeśli maszyna została wyłączona z takim alarmem mogło dojść do wykasowania pamięci. Zanim kolega podejmie próby naprawy proponuję wymienić baterię na nową. Bez tego wszystko co wgracie na maszynę zostanie usunięte przy kolejnym wyłączeniu/zaniku prądu. Jeśli kolega posiada backup to po wymianie baterii i wgraniu plików maszyna powinna pracować jak przed awarią.

Pozdrawiam.


andrjalo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 724
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:15
Lokalizacja: Polska

Re: Sinumerik 805SM Problem

#3

Post napisał: andrjalo » 27 lis 2017, 22:52

Jezeli potrzebna pomoc prosze o kontakt na prv.


arek158
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 05 lip 2017, 15:44
Lokalizacja: Rotterdam

Re: Sinumerik 805SM Problem

#4

Post napisał: arek158 » 23 wrz 2019, 08:26

Obrazek Dzisiaj po włączeniu TRIMY pokazał mi się taki o to problem (zdjęcia poniżej). Podejrzewam, że wszystko co było na maszynie zapisane zostało skasowane. Czy ktoś byłby po zdjęciach w stanie zdiagnozować co mogło tu się stać? Dodam, że maszyna jest z 1998 roku i dopiero ją kupiłem. Posiadam dyskietkę z parametrami, ale nie wiem jak je wgrać lub wpisać do maszyny. Prosiłbym o pomoc.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”