Serwo BLDC i draiwer BLDC

Dyskusje dotyczące serwonapędów i napędów serwokrokowych.

olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 19
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#181

Post napisał: olo_3 » 22 paź 2007, 00:30

nie, ale ... ;)
ponadto oddaje się do dyspozycji kolegów


Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.

Tagi:

Awatar użytkownika

abusee
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 41
Rejestracja: 26 lip 2007, 18:52
Lokalizacja: Czestochowa

#182

Post napisał: abusee » 22 paź 2007, 09:09

OK - tez sie lubię napić w doborowym towarzystwie - a z Egiptu przywiozłem Shishe i trochę wsadu owocowego :)
Kolego Szanowny praca godna pozazdroszczenia i na sprzedaż, w końcu podejście hobbistyczne może przenikać sie z biznesowym -To tyle wazelinki.

Wiele osób w tym ja przebiera nóżkami w oczekiwaniu na cenę, pytanie dlaczego jest to tajemnica ?
Przeciez doskonale zdajesz sobie sprawę ze jeżeli ktoś będzie chciał to kupić to Cię znajdzie, jeżeli sie przyzna ze z forum to powiesz ze nie sprzedasz ?

Zauważyłem i nie jest to tylko moje odczucie ze tworzą sie na forum dwa obozy - Profesjonalistów owianych legenda i hobbistów - czy Ci drudzy nie mogą dostać się pułap wyżej ?

Pozdrawiam
SAS

PS
Chętnie ponegocjuje z odpowiednim załącznikiem.

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 12
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#183

Post napisał: kostner » 22 paź 2007, 19:07

Abusse forum juz istnieje kilka lat i ludzie ktorzy sie zapsiali na samym pcozatku tez byli hobbystami, amatorami. No ale po kilku latach drazenia tematu wiedza i umiejetnosci sie poglebiaja. Pozatym na forum czynnie udziela sie kilkadziesiat caly czas tych samych osoob a czlonkow mamy prawie 10k. Dlatego moze jest wrazenie dwoch obozow. Bo nowi ktorzy rozpoznaja temat moze boja sie zabierac glos zeby ich ktos nie zjechal za gupie pytania :) - zupelnie niepotrzebnie. Piotr juz kilkunastokrotnie powtarzal - jak sterownik bedzie w pelni skonczony wtedy poda pelna oferte. A temat ten ma sluzyc w zasadzie informacji jak powstaje takie urzadzonko no i pochwalic sie tez troche trzeba :)
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(

Awatar użytkownika

abusee
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 41
Rejestracja: 26 lip 2007, 18:52
Lokalizacja: Czestochowa

#184

Post napisał: abusee » 22 paź 2007, 19:18

Dziekuje Kostner
To budujące co napisałeś, nie pozostaje mi nic innego jak śledzić wątek i piąć się - z Waszą pomocą.

Co nie zmienia faktu że człowiek nie wielbłąd.

:)
SAS


galon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 328
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:17
Lokalizacja: kieleckie

#185

Post napisał: galon » 23 paź 2007, 08:33

Kostner pisałeś o gratulacjach zmian mam w tj kwestji pytanie na lepsze czy gorsze bo polityką się nie zajmuję jedyne czego oczekuję od polityków wszelkiej maści to łapy precz od gospodarki


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#186

Post napisał: jarekk » 23 paź 2007, 11:41

abusee pisze:Wiele osób w tym ja przebiera nóżkami w oczekiwaniu na cenę, pytanie dlaczego jest to tajemnica ?
To nie do końca tak. Kiedyś prowadziłem firmę i również produkowałem różne urządzenia więc mogę trochę naświetlić sprawę.

Droga od chodzącego prototypu do urządzenia dającego się sprzedać jest długa. Nie można sobie pozwolić aby sprzedawać urządzenie które potem będzie wracało do serwisu - jest to zabójcze pod względem kosztów ( oraz opini u klientówów).
Co do ceny - aby ją skalkulować trzeba znać koszty -zarówno samego urządzenia ( płytka, elementy, montaż - to akurat jest całkiem łatwo ) jak i koszta zbudowania. W przypadku tego urządzenia pan Piotr przyznał się do dwóch ludzi pracujących miesiącami nad sterownikiem - z mojego doświadzczenia wynika że to jest jednak największy koszt w projekcie. I dopóki nie skończą - trudno mówić o kosztach. Dochodzą jeszcze takie sprawy jak zamrożenie kapitału na miesiące/lata - to też jest koszt.

Jak będzie gotowe, to myślę że ofertę będzie można znaleźć na stronie firmy pana Piotra ( może też na Allegro, choć to już zależeć będzie od strategi sprzedaży )


vector11
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 296
Rejestracja: 31 gru 2004, 01:18
Lokalizacja: N1 NOKTO

#187

Post napisał: vector11 » 23 paź 2007, 12:02

jarekk dobrze mówi;
do tego jeszcze koszt opracowania dokumentacji, uzyskania niezbędnych certyfikatów, itd.
W sumie kawał pracy i jeszcze więcej kasy...

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 53
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#188

Post napisał: Piotrjub » 23 paź 2007, 12:32

Jest dokładnie tak jak kolega pisze.
Allegro na pewno jest bardzo dobra reklamą (sprzedaż przez nią) ale dystrybucją tych draiwerów będzie zajmował się kolega nie ja – to już będzie jego problem.
Draiwer jest całkowicie skończony dla tych silników serwo BLDC które używam (została jeszcze do skończenia – programowo – wersja dla serwa AC) problemem są moce produkcyjne , mamy jedna osobę która nic innego nie robi tylko lutuje elektronikę (manipulator i piec, ręcznie elementy przewlekane) i z uwagi na to są pewne opóźnienia (u mnie czeka parę maszyn na draiwery aby je skończyć) a nie lutuje ta osoba tylko draiwerów bo inna elektronika też czeka na zrobienie. Parę osób kupiło draiwery ale zawsze problemem był termin dostarczenia - priorytet mają maszyny – i dziś miałbym problemy aby dostarczyć draiwer dla kogoś kto chciałby je kupić dość szybko a to na pewno nie poprawi się jeszcze przez 2 miesiące (potem może będzie automat do układanie elektroniki).

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 12
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#189

Post napisał: kostner » 23 paź 2007, 13:24

Galon no mam nadzieje ze na lepsze. !! Ja uwazam ze ospodarka sie od polityki nie uwolni - wkoncu ktos musi ukladac przepisy itd. Ale juz lepiej niech zajma sie tym liberalowie niz oszolomy :)
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(


galon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 328
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:17
Lokalizacja: kieleckie

#190

Post napisał: galon » 25 paź 2007, 19:51

tys prowda :grin:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Serwomotory / Serwonapędy / Napędy Serwokrokowe”