Serwis chińskich laserów typu fiber do cięcia blach

Serwis chińskich laserów typu fiber

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
mgryn
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2020, 02:00

Serwis chińskich laserów typu fiber do cięcia blach

#1

Post napisał: mgryn » 08 gru 2020, 02:17

Witam,
Planujemy zakupić do firmy wycinarkę laserową typu fiber. Mam oferty zarówno od topowych marek jak Trumpf, Bystronic ale też mam oferty od chińskich producentów jak DNE, Bodor, Senfeng, Weni.
Moje pytanie brzmi czy ktoś z forumowiczów posiada laser chiński kupiony od polskiego dystrybutora i miał okazję przetestować jak działa ten ich serwis? Mam tu na myśli głównie dwie firmy (chyba największe):
1) pierwsza z Torunia
2) druga z Sopotu
Czy w przypadku awarii źródła te firmy poratowały Was zastępczym źródłem na czas naprawy, która odbywa się w Chinach?
W jednej z tych firm, które wymieniłem w drugim zdaniu rozmawiałem z serwisantem. Muszę powiedzieć, że po tym jak pan ode mnie się dowiedział, że moduły w IPG mogą się wypalać to trochę nabrałem wątpliwości w ich kompetencje i to co obiecują podczas rozmów. (Ponoć ten pan od 3 lat serwisuje lasery fiber zarówno IPG jak i raycusy).
Wiem też, bo dzwoniłem do IPG, że źródła z Europy i Azji różnią się między sobą. I tak źródło wyprodukowane, czy zbudowane na chińskich podzespołach IPG może być serwisowane tylko w Azji. Oddziały Europejskie IPG nawet nie przyjmą tego do siebie.
Pozdrawiam
MGryn



Tagi:

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Serwis chińskich laserów typu fiber do cięcia blach

#2

Post napisał: Zienek » 08 gru 2020, 21:18

A problem z serwisem IPG z żółtej krainy jest mi znany.
Dlatego ostatnio jak sobie gadałem z pewnym miłym Panen żółtej karnacji. na to pytanie odpisał mi:

3. Our 2000W IPG model is YLR-2000-MM-WC which is imported from Germany.

Są różne oznaczenia konkretnych źródeł, YLR YLS / moc / pochodzenie. Trzeba szukać tych o szlachetnych korzeniach ;)

Skoro jest tyle składaków (chińskich ploterów), to poziom trudności w serwisowaniu nie powinien być astronomiczny, szczególnie dla kombinatorów CNC, którzy nie jednym serwem się bawili.


Tomaco
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2021, 16:30

Re: Serwis chińskich laserów typu fiber do cięcia blach

#3

Post napisał: Tomaco » 27 maja 2021, 17:25

Mogę wskazać sprawdzonego dostawcę z dobrymi referencjami i sprawnym serwisem technicznym. Ma w magazynie serwisowym zapasowe źródło, głowice, gdyby pojawiła się niespodziewana awaria. Niektórzy chińscy producenci bardzo "podgonili" jakość wykonania i relacja jakości do ceny stała się bardzo dobra.


harma
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 277
Rejestracja: 07 kwie 2009, 20:49
Lokalizacja: daleko od miejsca, w którym powinienem być

Re: Serwis chińskich laserów typu fiber do cięcia blach

#4

Post napisał: harma » 27 maja 2021, 22:47

Ile lat doświadczenia przy laserach ma ten serwis?
"Śpieszmy się czytać posty na forum, tak szybko znikają..."

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”