Znaleziono 2 wyniki

autor: sharx
30 sie 2024, 17:53
Forum: Obróbka tworzyw sztucznych
Temat: Dokładki samochodowe
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 1022

Re: Dokładki samochodowe

Akryl niestety odpada - za drogi, zbyt kruchy, zbyt podatny na zarysowania. Pozostaje ABS ewentualnie jakiś dwuskładnikowy polimer

Dodane 5 minuty 44 sekundy:
cawboy pisze:
30 sie 2024, 16:59
atom1477 pisze:Dojść do ładu z drukarką.......................ale widziałem cudze wydruki nawet z drukarek DIY i efekty były rewelacyjne.

Jasne, w tych formatach...
Tutaj jest pies pogrzebany, na małe elementy jasne - super, ale spliter który ma 1.85m, musieliśmy drukować z 7 elementów które były łączone w całość, łączenia się wyginały, w niektórych miejscach były za cienkie a w innych za grube. Jestem w stanie uwierzyć że metodą prób i błędów da się to zrobić ale to kolejne roboczogodziny i zużyte materiały a efekt może być równie dobrze za pół roku ten sam i dojdzie wniosek, że jednak nie da się tego zrobić z zachowaniem odpowiedniej jakości wykonania. Jeszcze jedna rzecz o której myślałem i nie napisałem w głównym wątku to włókno szklane, ktoś mógłby się odnieść?

Pozdrawiam oczywiście i dziękuję wszystkim udzielającym się w temacie.
autor: sharx
29 sie 2024, 21:10
Forum: Obróbka tworzyw sztucznych
Temat: Dokładki samochodowe
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 1022

Dokładki samochodowe

Hej,
Jestem świeży na forum i w świecie CNC, także proszę o wyrozumiałość :lol:
Posiadam działalność zajmującą się designem i sprzedażą (produkcje zlecamy), wszelkiego rodzaju dokładek (splittery,dyfuzory,spoilery etc) do samochodów, natomiast do tej pory robiliśmy je wyłącznie z karbonu. Potrzeby rynkowe się zmieniają i dostajemy coraz więcej zapytań o odpowiedniki plastikowe (ABS). Podjęliśmy marne próby z drukarkami 3D natomiast rezultaty znacząco odbiegają od oczekiwań, plastik potrafił się zdeformować i odginać w losowe kierunki, zgaduję że przez różnice temperatur podczas druku.
Moje pytanie jest teraz takie, jak to ugryźć? Myśleliśmy nad frezowaniem ale wyceny które dostaliśmy parukrotnie przewyższają kwotę, za które możemy je sprzedać. Drugą opcją która wydaje się sensowna byłby wtrysk, natomiast nie możemy sobie pozwolić na formę która nie zwróci się w MAX pare naście-(niskie)dziesiąt sztuk, żeby było to jakkolwiek rentowne (tutaj pojawia się mała prośba do znawców tematu o orientacyjną kwotę takiej formy). Czy są jeszcze jakieś możliwości na wykonanie tego typu elementów z absu? Może jednak próbować do skutku druk?
Tak jak w pierwszym zdaniu, prosiłbym o wyrozumiałość - jestem zielony w temacie i chętnie posłucham mądrzejszych ode mnie.

Pozdrawiam serdecznie
Filip

Wróć do „Dokładki samochodowe”