ty ,liżesz deche ?cawboy pisze: ↑22 kwie 2024, 22:31co to za precyzyjna szwajcarska frezarka przerobiona na cnc?, gdzie ten gościu co wszystko porobił?, jakie oprogramowanie?, gdzie ta fachura od malowani i innych konserwacji?... żeby się w tych 15k złotych zmieścić za wszystko???
![]()
![]()
![]()
Na koniec. Co bierzesz, że takie bzdury piszesz???

Dodane 9 minuty 34 sekundy:
Znalazłem tylko jedną firmę która podjęłaby się takiej bzdurki za właśnie taka cenę i zgadza się ,to była prosta sprężyna z fosforobrązu ,wykrojnik matryca ,obudowa wykrojnika wyszło mi 2000 tysie ,maszyna wielki hauser zegarmistrzowski 1,2k$ ,mach3 1kzet ,śruby z silnikami 3k zet programowanie 500zł i trochę frezów ,robota i materiał = około 15kzet ,wszystko już dawno zwróciło się 10k blaszek wytłoczyłemBandito pisze: ↑22 kwie 2024, 22:38Czasem niektórzy podwykonawcy dają ofertę z ceną zaporową, gdy nie chcą podjąć się tego zlecenia, bo n.p. aktualnie mają za dużo roboty, lub nie chcą użerać się z uciążliwym roszczeniowym klientem. U różnych podwykonawców ceny mogą różnić się kilkukrotnie.bas01 pisze: ↑22 kwie 2024, 20:20matryca,wykrojnik jest strasznie droga [kiedyś za małą bzdurę o średnicy 15mm zaśpiewali mi 20.000zł ]
Dodane 7 minuty 51 sekundy:
a jeszcze Ci coś powiem ,w związku z taką szaloną ceną za stempel i matrycę postanowiłem i zakupiłem precyzyjną ręczną frezarkę [szwajcarską ] została przerobiona na cnc mach 3 ,(...)
Natomiast do produkcji wykrojników - frezarka to chyba za mało. W firmie gdzie pracowałem, do produkcji wykrojników najbardziej przydawała się elektrodrążarka drutowa, bo materiał twardy, a kształty trudne dla frezarki.

Dodane 11 minuty 35 sekundy:
a w ogóle" gościu " ty potrafisz czytać ?,sflustrowany jesteś bo ci nie idzie bo partaczysz ?cawboy pisze: ↑22 kwie 2024, 22:31co to za precyzyjna szwajcarska frezarka przerobiona na cnc?, gdzie ten gościu co wszystko porobił?, jakie oprogramowanie?, gdzie ta fachura od malowani i innych konserwacji?... żeby się w tych 15k złotych zmieścić za wszystko???
![]()
![]()
![]()
Na koniec. Co bierzesz, że takie bzdury piszesz???
