Znaleziono 3 wyniki

autor: prokopcio
11 lut 2005, 09:05
Forum: Elektronika CNC
Temat: CNC bez kompa - raz jeszcze
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 4165

Chaos ma nie najgorszy pomysł z odczytem bezpośrednio z dyskietki (może trochę zawodny ale....).
chaos pisze:Na pięćdziesiątki jedynki są ogólnie dostępne procedury obsługi fdd, hdd, i wielu różnych kart pamięci..
Przeszykałem google itp... i co ? i nic - chyba nie umię szukać. Proszę chaos - gdybyś mógł podać jakiegoś linka do procedur obsługi fdd za pomocą '51.
autor: prokopcio
12 sty 2005, 08:08
Forum: Elektronika CNC
Temat: CNC bez kompa - raz jeszcze
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 4165

Właśnie chodzi mi o coś takiego - to jest ploter pod plazmę całkowicie mojej konstrukcji wraz z oprogramowaniem... skoro działa na kabelku rs232 to musi się dać zrobiś samą wtyczkę z procesorkiem i pamięcią, która najpierw odbierze dane jak ploter z kompa (będzie go symulować) a potem wyśle do plotera (symulując komputer).

można wtedy mieć sporo opisanych wtyczek z gotowymi programami.

apropo ustawień maszyny - jest ona w pełni ustawiana z "panela operatorskiego"
Co do objętości programu "wysyłanego do plotera" to wychodzi ok. 5kb / 1m (cięcia)
autor: prokopcio
11 sty 2005, 13:32
Forum: Elektronika CNC
Temat: CNC bez kompa - raz jeszcze
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 4165

CNC bez kompa - raz jeszcze

Witam...

Zrobiłem sterownik CNC 2,5D na Atmelku 89c51, napisałem program pod windows (delphi) - konwertuje, skaluje, przesuwa, symuluje i wysyła do sterownika dane z CorelDraw przez rs232. Wszystko będzie sterować wypalarką plazmową (robie mechanikę).

Problem w tym, że wypalarki bardzo brudzą (kurzą spalonym metalem). Nie chcę w pobliżu stawiać kompa tylko przenieść dane np:
Włożyć wtyczkę (z elektroniką) do coma np.w domu, załadować do niej dane (ok.50kb/skomplikowany detal) - potem włożyć do sterownika na warsztacie i "wyssać dane".

Co myślicie na ten temat ??? - myślałem o eeprom szeregowych.

Wróć do „CNC bez kompa - raz jeszcze”