
Tu jest/będzie wszystko czego potrzeba:
https://www.cnc.info.pl/topics12/cnconv ... htm#124153
Wróć do „Kto chętny do testów kontrolera CNC/USB ? 1,22zł”
dziwna będzie odpowiedź albo źle zadane pytaniePiotr Rakowski pisze:jak interpolujesz drogę - przeliczasz jak poprzednio (przypominam, że dostałem od Ciebie kiedyś kod), czy może Bresenhamem?
nie radzę sobiePiotr Rakowski pisze:Jak radzisz sobie z g-kodami 3D?
z założenia miał to być program do obsługi wypalarki plazmowej (i będzie) do umieszczenia w większym sterowniku z wyświetlaczem klawiaturką itd... i z założeń wyszedłem takich, że pełna interpolacja 3D nie będzie potrzebna (niedobre założenie) i teraz niełatwo będzie przebudować program.... Ale mimo to planuję w przyszłości mieć interpolację 3D (teraz mogę ją przygotować w PC bez ruszania oprogramowania w uC i wysłać gotowe dane podobnie jak u Was, ale chcę tego uniknąć).prokopcio pisze:1. obsługiwane pliki : HPGL (testowane Corel, CadStd)
4. obsługa 3osi (na razie 2,5D)
hmmm... kurcze rozpędzam się z odpowiedziami - u mnie jest analizowane odcinków do przodu tylu ile jest potrzeba (czasem jeden a jak trzeba to i 100) żeby uzyskać efekt który opisałeś a nie jest to "przemysłowe" sterowanie ale nie chodzi mi teraz o utworzenie z wyprzedzeniem "mapy prędkościowej" a o przełączenie pomiędzy dwoma wektorami o którym pisał Jarek - w ów czas jest potrzebnej jest troszkę więcej mocy obliczeniowej co objawia się opóźnieniem JEDNEGO impulsu step co dla perfekcyjnego sterowania dyskwalifikuje urządzenie jako idealnie stabilne - choć pewnie dla całej maszyny to opóźnienie nie będzie miało najmniejszego znaczenia przy dzisiejszych podziałach kroków ale mimo to mogę to ominąc - narazie sobie daruję bo z tym dużo zabawy....Leoo pisze:Przemysłowe sterowania analizują nawet kilkanaście ruchów do przodu w celu ustalenia czy kolejny "wektor" będzie wymagał hamowania i zatrzymania, bądź możliwe będzie utrzymanie założonej prędkości posuwu.
Piotr Rakowski pisze:Co do kontrolera: sprawdź, co będzie jak będziesz musiał kontrolować wszystkie wejścia i wyjścia (razem z krańcówkami) i przeliczać wektory -> czy nadal procesor będzie tak samo wydajny?
Moja wersja jest prymitywna tylko z prostymi rzeczami. Nie wiem co w Twoim odczuciu oznacza pojęcie "stało-prędkościowe"?jarekk pisze:Proste przeliczenia stałoprędkościowe - to by poszły.