Tak na ich stronie internetowej byly zestawy modulowe do laczenia, pierwotnie mialem na machu to ale potem instalowalem linuxa cnc i tez smigalo, musze ogarnac znowu miejsce na warsztacie i sprawdzic ale grzybek dzialal jako programowy estop, najpierw trzeba bylo po wlaczeniu go odblokowac, a pozniej jeszcze ikonke estopu w linuxcnc wcisnac. I wtedy odblokowywalo dopiero mozliwosc dalszych dzialan po wlaczeniu lub kolizji.IMPULS3 pisze: ↑23 lut 2019, 23:47Seb.Maz. pisze:ale czy nie bylo mozliwosci podpiecia do wejscia od portu lpt i w momencie rozlaczenia na grzybku blokady programu?
Nie wiem, ale byłaby to fajna rzecz.Może nawet nie do tokarki ale innych rozwiązań.
Seb.Maz. pisze:Jakas plytka rozdzielajaca sygnaly ze strony EdW i chyba obsluga Estopa byla poprzez jakis optoizolator.
Masz na myśli Elektronike dla wszystkich-ten miesięcznik?
Znaleziono 2 wyniki
- 23 lut 2019, 23:51
- Forum: LinuxCNC (dawniej EMC2)
- Temat: Linux lpt tokarka
- Odpowiedzi: 44
- Odsłony: 4803
Re: Linux lpt tokarka
- 23 lut 2019, 23:37
- Forum: LinuxCNC (dawniej EMC2)
- Temat: Linux lpt tokarka
- Odpowiedzi: 44
- Odsłony: 4803
Re: Linux lpt tokarka
IMPULS3 pisze: ↑23 lut 2019, 21:11kamar pisze:Jak nie chcesz aby grzyb wyłączał wszystko to go podłącz jako Esc,
Nie rozumiem, gdzie mam go podłączyć? W tej chwili grzyb wyłącza mi tę białą szafe Markcompa, a komputer dalej pracuje. Czyli maszyna jest zablokowana a program i tak jest nieistotny w tym momencie pomimo że sobie coś tam leci.
Chwile nie mialem juz stycznosci z linuxcnc ale czy nie bylo mozliwosci podpiecia do wejscia od portu lpt i w momencie rozlaczenia na grzybku blokady programu? Przynajmniej ja tak mialem chyba. Jakas plytka rozdzielajaca sygnaly ze strony EdW i chyba obsluga Estopa byla poprzez jakis optoizolator.
Kolega Kamar natomiast pisal cos o enkoderach ale czy one czasami jedynie nie sluza w linuxie jako zwykle DRO? Gdzies zaglebialem ten temat i pamietam ze cos trzeba bylo wgrywac zeby obslugiwac sprzezenie zwrotne tylko nie pamietam czy w linuxiecnc czy w Mach 3
