Znaleziono 3 wyniki

autor: ishi
05 maja 2020, 10:58
Forum: Drukarki 3D, RepRap
Temat: [2500] Drukarka 3D dla amatora
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 5185

Re: [2500] Drukarka 3D dla amatora

Jasne że to nie jest frezarka ale rama musi być SZTYWNA. W druku głównie walczy się z masami ruchomymi (szczególnie przy ruchomych stołach i głowicach typu direct). Niby kilogram ale poruszany z dużo większymi przyśpieszeniami/zrywem niż w frezarkach. No i wyłażą przy tym różne babole. Dołóż do tego problemy z śrubami w Z (bo krzywe, bo wadliwie podparte, etc.).

No i dochodzi jeszcze kwestia prostopadłości osi. W tanich chinolach profile są cięte na ukośnicach z wiadomo jaką tolerancja. Jeżeli trafi Ci się krzywo pocięta rama w drukarce typu v-slot, gdzie rama stawowi prowadnice to wiadomo jak będzie.

Tak jak wcześniej pisałem. Wszystko zależy od oczekiwań. Wydrukowany kotek z karty o niczym nie świadczy. Wydrukuj jakąś złożoną cześć mechaniczną (np. kompletną obudowę) to będziesz wiedzieć ile dana drukarka jest warta.

Co do wytrzymałości to są odpowiednie do tego filamenty techniczne które poprawnie wydrukowane gwarantują 90% wytrzymałości elementów robionych na wtryskarce.
autor: ishi
02 maja 2020, 18:26
Forum: Drukarki 3D, RepRap
Temat: [2500] Drukarka 3D dla amatora
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 5185

Re: [2500] Drukarka 3D dla amatora

Rigid pisze:
02 maja 2020, 12:42
@ishi
Moje oczekiwania są raczej przyziemne i niewygórowane, nie oczekuje perfekcji co do setnej milimetra.
przykład: kółko zębate do małego silniczka elektrycznego o średnicy np. 2cm i np. 25 zębach z otworem na wał ze ścięciem o średnicy np. 4mm.
I żeby taki element po wydrukowaniu był gotowy do użycia, ewentualnie delikatne poprawki pilnikiem, inne zwykłe otwory oczywiste jest że trzeba przewiercić aby miały idealny wymiar i nagwintować jeśli chcemy tam mieć gwint.
I dzięki Ci za link do porównywania różnych filamentów - chyba do drukowania użytkowych elementów nadawać się powinien również nylon - czy większość drukarek poradzi sobie z tym materiałem? Czy może powinienem uwzględnić coś przy wyborze drukarki?
Elementy większe niż powiedzmy 5cm z ABS, ASA, HIPS, Nylon musisz drukować w obudowie.

Wszystko co wymaga grzania > 230C powinno się drukować na głowicy fullmetal, na zwykłej z rurką PTFE też od biedy się da ale będziesz ją musiał co jakiś czas wymieniać bo będzie się degradować. O nylonie na zwykłej zapomnij bo PTFE powyżej 260C ulega rozkładowi wydzielając przy tym bardzo toksyczne opary.
autor: ishi
02 maja 2020, 10:02
Forum: Drukarki 3D, RepRap
Temat: [2500] Drukarka 3D dla amatora
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 5185

Re: [2500] Drukarka 3D dla amatora

Takie pytania zadawajcie na Reprapach. Były już wysypy rozpaczliwych tematów z problemami na temat Enderów 3, Kosselów. Teraz jest "moda" na Anycubic 4 max pro xD.

A tej cenie kupisz lepszy chiński chłam. Bezproblemowy start zapewni ci 800eu na Prusę (maszna, firmware, slicer, gotowe profile).

Wszystko zależy od twoich oczekiwań. Jeżeli będziesz dążyć do perfekcyjnych wydruków to na chinolu to będzie droga przez mękę.

Użytkowe rzeczy pojęcie szerokie. Jak coś ambitnego (praca w bardziej wymagającym środowisku) to jest szereg tworzyw do tego.

https://www.simplify3d.com/support/mate ... ies-table/

W takim przypadku głowica fullmetal must be.

Wróć do „[2500] Drukarka 3D dla amatora”