Znaleziono 3 wyniki

autor: Avalyah
31 lip 2022, 09:43
Forum: PikoCNC
Temat: Gwintowanie sztywne
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 849

Re: Gwintowanie sztywne

tuxcnc pisze:cena frezów...

Nie jest tak źle - na ali frezik do rozmiaru M5 to 6 dych. W dzisiejszych czasach to nie są kosmiczne kwoty.
tuxcnc pisze:chyba nie ma współczesnych sterowań które tego nie potrafią

No i to właśnie jedna z głównych zalet, szczególnie, jeśli ktoś chce specjalnie instalować drugie wrzeciono albo kombinować z serwami, żeby wykonać to samo gwintownikiem.
sebasbox pisze:bardzo krotki

Gwint M3 można przejechać na raz, ew. zrobić spring pass, czas podejrzewam taki sam lub nawet krótszy niż dla gwintownika. Jestem obecnie na drugim frezie, a wykonałem już pewnie blisko pod tysiąc gwintów. Pierwszy frez dalej wygląda okej, ale zaczęły mi się robić gwinty za ciasne, więc po prostu wymieniłem go na nowy. Nie zdziwiłbym się, gdyby drugie tyle pociągnął, tylko trzeba by zmienić średnicę w programie.

No ale jeśli gwinty są typu M10 w jakiejś twardej stali to rzeczywiście frezowanie będzie na kilka razy, a gwintownik zrobi to szybciej. Wszystko ma swoje zastosowania, ale w większości przypadków, poza masówą, moim zdaniem frezowanie jest lepszą opcją.
autor: Avalyah
30 lip 2022, 21:17
Forum: PikoCNC
Temat: Gwintowanie sztywne
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 849

Re: Gwintowanie sztywne

bartekn86 pisze:pico umożliwia gwintowanie na frezarce, plus tego jest taki że idzie gwint zrobić mocno pasowny, pelny

To nie koniec. Gwint frezowany, oprócz tego, że jest mocniejszy niż robiony gwintownikiem, może być też wykonywany w otworach nieprzelotowych. Jest też gwintem pełnym na całej długości. Nie ma problemu zrobić gwint M3 w otworze na głębokości 2-3mm. Nie wymagają też wolnoobrotowego wrzeciona z dużym momentem.

Rzeczywiście im większy gwint i im ich więcej tym bardziej opłaca się gwintować. Ale mniejsze, jak M3/4/5 można jechać frezem praktycznie tak samo szybko.

No i jak coś nie pyknie z frezem, to można zawsze detal uratować. Ze złamanym gwintownikiem bywa różnie.
autor: Avalyah
30 lip 2022, 13:04
Forum: PikoCNC
Temat: Gwintowanie sztywne
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 849

Re: Gwintowanie sztywne

Wiem, że to nie jest odpowiedź na pytanie, ale czemu gwintu nie frezować? Piko robi takie rzeczy bez problemu, nie trzeba nic synchronizować, jedzie się prostym gkodem jak każdą inną kieszeń.

Wróć do „Gwintowanie sztywne”