zyx5050 pisze:A jeżeli chodzi o kąty proste między słupami i półkami to wyszły idealnie, czy są lekkie odchyłki np. przy ułożeniu stołu roboczego na bolcach?
Nie da się ich ustawić idealnie a na pewno nie na konstrukcji spawanej. U mnie na szerokości jest bodajże około 1,5mm różnicy między górną belką a stołem. Nie mam z niczym problemu, nic się nie kosi w odróżnieniu od prasy którą mam w pracy. Konstrukcja skręcana i za każdym razem inny błąd i w inną stronę ściąga. Według mnie prasy skręcane mają sens jak sa na śrubach pasowanych a takich nie ma

ALZ pisze:Belki z ceownika, zastrzały itp wynalazki to o kant ... potłuc. Zamiast tego po prostu zwykła blacha 14 i wysokość np 160 mm. Tylko taka belka pozwoli bez stresowo wyciskać sworznie, łożyska itp. bez "strzelania".Przerabiałem w ten sposób kupioną prasę 30 t. teraz jest ok.
U mnie nic nie strzela a na pewno nie przy wyciskaniu czy wciskaniu łożysk. Strzał jest jak nabije około 15t i element docelowy puści.
ALZ pisze:Jeśli już iść w tą stronę to cena zależy od wagi, więc płaskownik 100x10 wyjdzie taniej ,a na pewno jest lepszy niż ceownik. Krótsze boki ceownika w tym układzie to tylko waga.
Pisałem kilkukrotnie że prasa powstała z zbieraniny złomu i tego co mi się udało załatwić mimo tego że na etapie "kolekcjonowania" materiału nie myślałem o budowie prasy. Myslę że mnóstwo osób robi tak swoje prasy stąd są przede wszystkim z ceownika który na rynku wtórnym jest w miarę łatwo dostępny i popularny.