Znaleziono 2 wyniki

autor: strahodekox
30 paź 2024, 10:01
Forum: Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM
Temat: Jak to zamodelować?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 547

Re: Jak to zamodelować?

Z tego co na szybko doczytałem w necie to programy Cad mają problem z otwieraniem plików stworzonych przez programy typu blender, można niby wypluć to w formacie STL coś jak dla druku 3D ale nie wiem czy przy tak skomplikowanym kształcie jak przykład wyżej będzie się to dobrze programowało w Camie.

Zapodasz linkiem albo nazwą takiego generatora AI, który potrafi tworzyć takie modele, które można później spokojnie otworzyć np w NX CAM?
autor: strahodekox
30 paź 2024, 06:05
Forum: Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM
Temat: Jak to zamodelować?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 547

Jak to zamodelować?

ObrazekWitam,

Często trafiam na YT na filmiki z obróbki 5-osiowej jakichś niesamowitych detali, zwłaszcza modeli zwierząt lub postaci i stąd moje pytanie:

Czy takie coś jak poniżej robi się w programie CAD czy raczej jest to modelowane gdzieś indziej i przekonwertowane na plik STEP czy coś podobnego? Wygląda mi to bardziej na jakieś rzeźbienie aniżeli składanie tego powierzchniami czy synchronusem.

Obrazek [/img]

Wróć do „Jak to zamodelować?”