Znaleziono 4 wyniki

autor: qqaz
25 lis 2012, 13:58
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Tokarka tarczowa - Wrzeciono
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 2239

To w oparciu o jakie parametry ma człowiek zacząć liczyć grubość ścian wrzeciennika - nawet dla najprostszego rozwiązania? Bo dla każdej siły skrawania występuje jakieś ugięcie. Czego ma się trzymać? Klasy dokładności?
Sa tokarki o średnicy toczenia 4m i więcej. Czy to oznacza że na noniuszu śruby suportu są tylko pełne mm bo nie potrzeba dokładniej? A korpus przy obróbce może uginać się na 1 mm?
autor: qqaz
25 lis 2012, 13:30
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Tokarka tarczowa - Wrzeciono
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 2239

Ale ta dokładność jest wskaźnikiem dla którego konstrukcja ma jakieś wymiary, ugięcia i takie inne.
Twoja Bożenka też pakuje ze skończoną prędkością mimo że możesz podkręcić obroty silników i będzie szła szybciej. Bo byś wstawił duże. Albo jeszcze większe. A są takie jakie są bo takie mają być. Praktycznie , nie teoretycznie.
Praktyka to sposób konstruowania tego przypadku.

[ Dodano: 2012-11-25, 13:32 ]
Jeszcze trochę i powstanie dobranocka o dwóch tetrykach.( no może o jednym)
autor: qqaz
25 lis 2012, 13:14
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Tokarka tarczowa - Wrzeciono
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 2239

Praktyka odnosi się do zrozumienia założeń projektu i w konsekwencji odpowiednich obliczeń - to nie forum gdzie podstawowym wskaźnikiem jest stwierdzenie że coś będzie "bardziej sztywne"
Praktyka to i u kolegi może być zastosowana - czujnik na suport i złamać freza, albo doprowadzić że napęd zgłosi przeciążenie, - wtedy odkształcenie jest mierzalne w tych mikronach lub cm - zależy to od konstruktora.
Sarkazm widzę kolego sarkazm.
autor: qqaz
25 lis 2012, 12:36
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Tokarka tarczowa - Wrzeciono
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 2239

To oznacza że dla normatywnego obciążenia skrawaniem - czyli 3/4 mocy zaprojektowanej na wrzecionie dla pełnego spektrum obrabianych średnic łańcuch odkształceń OPN nie będzie większy od wartości parametru.
Zwykłe liczenie korpusu na odkształcenia.

[ Dodano: 2012-11-25, 12:42 ]
eujay pisze:Jak długi element mogę obrabiać przy maksymalnej masie
to sfera przyjętych założeń - tokarka ma mieć długość toczenia np 500mm - i już.
eujay pisze:Sztywność policzę ze strzałki ugięcia, suma ugięcia wału i ugięcia łożysk.
dodaj zmiany temperaturowe w skrajnych warunkach
eujay pisze:Tarczę szczękową znalazłem w jakimś katalogu chwyta 1.5m, jej ciężar znam.
w danych katalogowych nie ma podanej siły zacisku? - stąd możesz wyznaczyć długość wałka dla przyjętego max ciężaru detalu

[ Dodano: 2012-11-25, 12:50 ]
Rozstaw między łożyskami 1,2 m
są jeszcze łożyska krzyżowe - przy planowanych obrotach mogą się przydać a długość łożyskowania znacznie spadnie, wzrasta sztywność, stabilnośc temperaturowa, przelot wrzeciona, boczy napęd dostawianą skrzynką prędkości jako osobny podzespół - ta trójka przesuwna to raczej hasło ale może ją zawierać - przecież to "tylko szkolny" projekt w którym możesz popuścić fantazji - nie ogranicza Cię ekonomia tylko niepewność jak to ktoś oceni.
Porozmawiaj z prowadzącym - wariacje rozwiązań są atrakcyjne

[ Dodano: 2012-11-25, 12:51 ]
kamar pisze:Wiadomo teoria :)
nie praktyka :wink:

Wróć do „Tokarka tarczowa - Wrzeciono”