Znaleziono 2 wyniki

autor: sad_madman
21 sie 2019, 17:38
Forum: Obróbka metali
Temat: Obróbka stalowych płyt na stół spawalniczy
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 1431

Re: Obróbka stalowych płyt na stół spawalniczy

poStaremu pisze:
20 sie 2019, 16:56
sad_madman płyty miałem za darmo a darowanemu koniu się w zęby nie zagląda. Niepotrzebnie szukasz problemów, płyty nie będą spawane a skręcane do wałków które wcześniej przyspawam do blatu wykonanego z dużych c-owników, ewentualne nierówności mogę skorygować dając niższe bądź wyższe wałki - może ciężko to wytłumaczyć ale niepotrzebnie zbaczamy z tematu, płyty już są i trzeba je wyrównać, szukamy najlepszego sposobu.
Ja dalej nie rozumiem tej idei. Planujesz położyć obok siebie 9 sztuk płaskowników wycinanych z arkusza. Każda z nich miałaby zostać przefrezowana, zastanawiam się jak chcesz ustawić je wszystkie w jednej płaszczyźnie skoro dla każde płyty musiałbyś wykonać oddzielne dystanse. Nie wiem w ogóle skąd się wzięła idea aby pociąć ten arkusz na kawałki a nie montować w całości. Te tańsze stoły są właśnie tak wykonywane (na allegro dostępne - już z otworami oraz wygrawerowaną podziałką). Mierzyłeś jaką mają krzywizne ta płaskowniki, które masz wycięte ?
autor: sad_madman
19 sie 2019, 23:05
Forum: Obróbka metali
Temat: Obróbka stalowych płyt na stół spawalniczy
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 1431

Re: Obróbka stalowych płyt na stół spawalniczy

Jak dla mnie to największe odkształcenia przy cięciu laserem miałbyś nie tyle z powodu dostarczenia ciepła do materiału tylko raczej "odprężenia" się wycinanego fragmentu. Jak dla mnie jak planuje się ciąć na takie paski to lepiej poszukać od razu płaskownika ciągnionego a nie ciąć arkusz.
Kolejna kwestia to jak chciałbyś te płyty zamontować do stołu ? Jeżeli sobie je przefrezujesz a następnie zaczniesz spawać to i tak się pokrzywi. Zresztą sama podstawa stołu może spowodować, że jednak dużej dokładności nie otrzymasz.

Wróć do „Obróbka stalowych płyt na stół spawalniczy”