Problem w tym, że przedmiotem sprawy jest napęd precyzyjnej maszyny a nie łodzi wiosłowej. Tutaj wszystko musi grać do setnych części milimetra po każdym uruchomieniu. Zamawiając detal cięty na maszynie CNC zakładamy, że będzie dokładny - budując maszynę należy dołożyć wszelkich starań, żeby tak było, zamiast zdawać się na łaskę losu (przeskoczy, nie przeskoczy?).poorchava pisze:To prawda, takie rozwiązanie nie jest sensowne, natomiast z elektrycznego punktu widzenia wystarczy żeby każdy silnik miał osobny driver i można podlączać nawet 15 pod jedną płytę główną
Znaleziono 2 wyniki
Wróć do „jeden czy dwa sterowniki do 2 silników krokowych”
- 21 cze 2012, 10:05
- Forum: Elektronika CNC
- Temat: jeden czy dwa sterowniki do 2 silników krokowych
- Odpowiedzi: 9
- Odsłony: 3055
- 20 cze 2012, 22:40
- Forum: Elektronika CNC
- Temat: jeden czy dwa sterowniki do 2 silników krokowych
- Odpowiedzi: 9
- Odsłony: 3055
Nie należy w ten sposób projektować napędu.poorchava pisze:Miga byc podpiete pod ten sam sygnal z plyty glownej ale drivery musza byc osobne.
Problem dotyczy momentu wyłączenia obu silników. Jeśli zatrzymają się w półkroku, to jeden może "przeskoczyć" w prawo a drugi w lewo. Po kilku takich wyłączeniach maszyny geometria idzie w las a zamiast kwadratów tniemy rąby. Kiedy maszyna jest wyłączona, wystarczy stuknąć mocniej w jedną stronę bramy by silnik przeskoczył.
Można zbudować elektroniczny układ bazowania na dwie krańcówki z obu stron bramy ale jak dotąd nikt nie pochwalił się na forum działającym rozwiązaniem.