Znaleziono 2 wyniki

autor: Leoo
05 kwie 2010, 12:02
Forum: Na luzie
Temat: myjka ultradźwiękowa
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3444

Kolor w udrażniaczach Epsona jest tylko w celu oceny postępu czyszczenia.
Podczas czyszczenia jednego z kartridży do HP w myjce, odpadła blacha z otworami dysz, tak więc trzeba mieć szczęście.
autor: Leoo
05 kwie 2010, 11:51
Forum: Na luzie
Temat: myjka ultradźwiękowa
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3444

Drukuję dużo fotografii, w związku z czym przetestowałem kilka drukarek, większość płynów udrażniających z czyszczeniem w myjce ultradźwiękowej włącznie. HP930C i Canon S300 oraz IP3000 miały tradycyjne głowice termiczne. Głowice tych drukarek są wymienne, w związku z czym nie należy przypuszczać, że będą w stanie przetrwać dłuższy okres. Tak też jest w rzeczywistości. Ze względu na olbrzymią temperaturę powstającą w chwili wystrzeliwania kropli atramentu (jak na powierzchni Słońca) nie ma możliwości by "coś" ze składu atramentu nie odłożyło się w przewodzie dyszy.
Jedynie firma EPSON produkuje drukarki z głowicami piezoelektrycznymi, które nie gotują atramentu a jedynie go tłoczą, podobnie jak pompowtryski w silnikach z zapłonem samoczynnym.
Wydałem sporo kasy na drukarki, udrażniacze, myjkę ultradźwiękową i na papier fotograficzny, z którego odbitki trzeba było wyrzucić kiedy przytykały się głowice.
Aktualnie posiadam EPSONA RX585, do którego dokupiłem zbiorniki samoresetujące, leję nieoryginalny atrament z butelek i drukuję sterty zdjęć A4.
Głowica tej drukarki ma przetrwać okres użytkowania całej konstrukcji. Jak na razie to się sprawdza.
HP i Canon jest bardzo tani w chwili zakupu ale eksploatacja wychodzi bardzo drogo, na dodatek ustawienie balansu bieli na zamiennikach czasem jest niewykonalne.

Wróć do „myjka ultradźwiękowa”