Blacha niby 8 mm, a w zasadzie miała 8,4 mm. Zeszło dosyć długo bo to pierwsza robota.helbis pisze:jak czytam 100 czy 200 zl to mam nadzieje że nie za cała robotę ?jeśli za jeden detal to będzie to cena promocyjna. A tak w ogóle to 10h w Aluminium trochę długojaka grubość blachy(wygląda na 15mm)? jak na moje oko to 4-5h pracy,głownie przemocowania(no chyba ,że dysponujsz bardzo dużym stołem)
wziąłbym 500-700 zł
Mocowanie na dwa razy z punktami bazowymi, ale wyszło naprawdę nieźle.
Sam program zajmował ok 4,5h.
Ciąłem frezem 3mm z zagłębieniem na jeden przejazd 0,4mm i prędkością 400mm/min.
Łącznie przebyta droga to ok 110m:)
Przy takim ustawieniu wszystko ładnie działało, ale na początku eksperymentowałem z prędkością i złamałem trzy frezy, stąd wydłużony czas całej pracy.
Klient z wykonania zadowolony, ostatecznie wziąłem 150zł za całość ze względu na to, że nie umawiałem się wcześniej na konkretną cenę, bo sam nie byłem całkiem świadomy nakładu pracy.
Jak się zaczyna to nie można szaleć z cenami, czasem jest się do tyłu, ale ma się kontakt.
Dodatkowym profitem jest doświadczenia, które zdobyłem i wiedzę praktyczną.
Przy kolejnym zleceniu będę potrafił trafniej wycenić usługę.
Pozdrawiam Kolegów i dzięki za pomoc.