Odnoszę wrażenie że za wcześnie przeprowadzasz próby młotkoleptyczne, powinieneś pozostawić odlewy w spokoju przynajmniej na kilka dni w ciepłym miejscu, żeby osiągnęły pełną wytrzymałość i dopiero się nad nimi pastwić.PiotrCz pisze:Pytania, uwagi, wolne wnioski?

Mimo że ten sam młotek, masz subiektywne odczucia, bo nie działasz nigdy z tą samą siłą, której kąt przyłożenia jest inny, i w końcu próbki nie sa identyczne, oczywiście nie chodzi o kolorek, tylko masę, kształt i wymiary.

http://www.lab-test.pl/badania-wytrzymalosciowe.html
A skoro już poświęciłeś swój czas i pieniądze na takie zabawowe eksperymenty z których nic nie wynika, prócz zmiany kolorków, to trudno... A mogło być bardziej kreatywnie (konstruktywnie), jako wzorzec do naśladowania dla innych forumowiczów.
I pewnie fajnie było by następnym razem przeczytać wątek jakiegoś kolegi zaczynający się od słów: Właśnie zaczynam budowę korpusu obrabiarki wg. technologii PiotrCz,

Albo lepiej na cnczone. A czy czytałeś już temat kol. PiotrCz z cnc.info, skoro się za to bierzesz????

PiotrCz, oczywiście z mojej strony nie są to słowa krytyki, bo zawsze jest miło popatrzec jak się ktoś dobrze bawi, tylko hmmm..., lekka nutka rozczarowania, bo zapowiadało się bardziej nietuzinkowo.
Przerobiłem już parę beczek żywicy (takich dużych) w laminatach i co jakiś czas wysyłaliśmy próbki do odbiorcy, do niemiaszków na testy zmęczeniowe określające zgodność z ichniejszym TUV
