Znaleziono 3 wyniki

autor: mandrax
17 mar 2012, 17:15
Forum: LinuxCNC (dawniej EMC2)
Temat: Ekran dotykowy
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 3754

Każdy ekran zwyczajnie udaje myszkę, można nim obsłużyć wszystko to co myszką bez znaczenia w jakiej aplikacji, a więc jak włączymy kalkulator to będzie obsługiwało kalkulator. Cały system operacyjny wtedy może być obsługiwany przez ekran dotykowy. O ile aplikacja ma wyraźne klawisze w które będzie można trafić bez problemu to moim zdaniem będzie działać. Zbyt blisko siebie i zbyt małe guziczki mogą być problematyczne ze względu na celność ;)


Nie wypowiem się na temat linuxa, nie pracuję w tym środowisku, mam ekrany dotykowe i mogę w chwili wolnej przetestować takie rozwiązanie o ile będzie taka potrzeba.


Sterowniki są min po to aby umożliwić kalibrację ekranu (o ile technologia tego wymaga), lub ustalenie dodatkowych parametrów typu kliknięcie po oderwania palca itd.
autor: mandrax
17 mar 2012, 14:16
Forum: LinuxCNC (dawniej EMC2)
Temat: Ekran dotykowy
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 3754

Pisząc o "nakładkach" miałem na monitory dotykowe z technologią rezystywną. Gdzie powierzchnia dotykana jest folią. Natomiast nakładki jako takie na zwykłe monitory również występują w różnych technologiach ;)

Z ekranami z którymi się spotkałem 3m, elo, ibm (też elo) zawsze instaluje się sterownik obsługujący ekran dotykowy. bez znaczenia czy był USB czy Rs232.
autor: mandrax
17 mar 2012, 14:02
Forum: LinuxCNC (dawniej EMC2)
Temat: Ekran dotykowy
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 3754

Firma Elo dość popularna na polskim rynku oferuje sterowniki pod linuxa lecz osobiście nie testowałem.

http://www.elotouch.com/Support/Downloads/dnld.asp

Ekran dotykowy emuluje myszkę więc zamiast kliknięcia jest dotyk działa to "w tle" więc dla aplikacji to bez różnicy w jakiej technologi jest ekran.

To zastosowań produkcyjnych polecam technologię podczerwoną ew. intelitouch, przy tych technologiach dotykamy szyby a nie nakładki które się niszczą.

Wróć do „Ekran dotykowy”