Znaleziono 2 wyniki

autor: maggot
11 mar 2013, 22:56
Forum: Frezarka - konstrukcja metalowa
Temat: Zalewanie ramy betonem
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 10208

pitsa pisze:Dzięki za linka. Żeby to tylko było o drganiach, ale tam jest sporo ciekawych informacji o optymalizacji konstrukcji ram. Warto przeczytać.

Informacji sporo to fakt ale amatorskie maszynki maja jedna ceche ktora mocno nie pasuje do zalozen z pdfa. Mianowicie maszynka ma miec mozliwie duza powierzchnie pracy. Wiec duza czesc zalozen w naszych realiach odpada na starcie.

A wracajac do tematu:
jesli zalewac to jakim? najpodlejszym z wora? ogolnie dostepnym z gruchy? czy moze isc dalej i poszukac czegos wyzej? A jesli szukac to jak wysoko mozna znalesc? uhpc (buww) to pewnie nierealne ale... zna ktos realia branzy betoniarskiej?
ps. tak planuje wykonanie frezarki z betonu
autor: maggot
11 mar 2013, 00:03
Forum: Frezarka - konstrukcja metalowa
Temat: Zalewanie ramy betonem
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 10208

Jest bardzo fajny artykul porownujacy roznego rodzaju konstrukcje pod wzgledem tlumienia drgan. O ile zaprezentowane metody sa proste do przeprowadzenia w warunkach domowych i jak widac z testow duzo skuteczniejsze niz samo zalanie betonem to niestety nie kazda konstrukcje da sie w ten sposob usztywnic :/

http://www.mech.utah.edu/~bamberg/resea ... Design.pdf
Milej lektury

Wróć do „Zalewanie ramy betonem”