Znaleziono 2 wyniki

autor: Areo84
21 lut 2016, 16:45
Forum: WARSZTAT
Temat: Piła taśmowa do metalu.
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3494

Hehe no pewnie 80m/s - ślimacze tempo. To dlaczego fabryczne piły taśmowe mają tą prędkość zwykle w zakresach po 40-80m/min ? W tych większych profesjonalnych automatach gdzie liczy się duża wydajność cięcia dochodzą do 120m/min. Kurcze, taki Bomar czy Pilous to chyba buduje wyjątkowo wolne piły, skoro taki patent z cięciem taśmą stali na 570m/min uważasz za normalny. Czesi chyba nie wiedzą co robią :smile:

http://allegro.pl/przecinarka-pila-tasm ... 20466.html
http://allegro.pl/przecinarka-tasmowa-b ... 46182.html

Ciekawe ile ta taśma pożyje przy tej prędkości
autor: Areo84
21 lut 2016, 13:28
Forum: WARSZTAT
Temat: Piła taśmowa do metalu.
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3494

Do metalu i nie tylko?
Jakie metale chcesz przecinać z prędkością taśmy 570 m/min i to bez chłodzenia? Bo nawet dla kolorowych to dość dużo (max. chyba 100-200m/min - zależy od producenta). Stal w zasadzie max. to gdzieś 80m/min.

Zapoznaj się ze specyfikacją techniczną producenta taśmy którą masz i zobaczysz dokładnie o ile ta prędkość jest za duża do cięcia metali. Taśma będzie się po prostu przegrzewać i raczej dość szybko ją szlag trafi.

Wróć do „Piła taśmowa do metalu.”