Znaleziono 2 wyniki

autor: bartuss1
15 kwie 2011, 08:58
Forum: Frezarka - konstrukcja metalowa
Temat: Garażowe CNC plazma + wrzecionko A.D.2011 - 2013
Odpowiedzi: 385
Odsłony: 106238

po pierwsze płaskowniki do profila spawamy sciegiem przerywanym co jakies 10cm od srodka na zewnatrz, to ze pociagneło to logiczne, bo dałes duze naprężenia termiczne, wskutek czego jedna sciana profila się skurczyła i musiało pociagnąc geometrię, no nie wspomne ze nawet tego porzadnie nie zamocowałes do spawania.
co do listew zebatych - robiłem to juz chyba 6 lat temu, w moim projekcie również jest, tu w galeriach na forum jakbys poszukał to byś znalazł - listwa wiercona i gwintowana od spodu i razem z prowadnicą na wspólnym płaskowniku - i cały moduł przykrecony do ramy.
jesli chcesz byc tak bardzo dokładny, mozesz kupic płaskowniki szlifowane - kiedys dostałem oferte z Jordan Matcon ze Srody Wlkp, nie wiem jak teraz.

wez ty se to pospawaj na nowo, koszt materiału tyci
autor: bartuss1
13 kwie 2011, 18:51
Forum: Frezarka - konstrukcja metalowa
Temat: Garażowe CNC plazma + wrzecionko A.D.2011 - 2013
Odpowiedzi: 385
Odsłony: 106238

terefe, nie miałem bezposrednio na silnikach tylko na piastach, błąd polegał na tym ze po spasowaniu z piastą przykręciłem to na obwodzie na srubkach M4 do duzego koła pasowego, a trzeba było po prostu przyspawac od spodu do koła. srubki sie poluzowały i je scieło, ale fakt, nie jest to najlepsze rozwiazanie, chociaz chinole maja podobnie zrobione, np u Rakusia na aukcji był taki duzy ploter z czerwonymi okienkami biały i stołem z podsysem - napędy podłuzne na listwach zebatych, a przeniesienie napedu to wałek gdzie na jednym koncu jest koło pasowe zebate a na drugim zebate ewolwentowe i silniki bodajze około 20Nm, co ciekawe przeniesienie napędu paskiem typu T o szerokosci 10mm, napędy z obu stron.
w swojej 5 axis zastosowałem długi wał i napęd na jeden silnik, problemy znikneły, maszyna jest bardziej idiotoodporna.

do Jacek1210
belke bramy lepiej połozyc na ramie a nie w srodku, łatwiej to spasowac zeby smigało, zyskasz w zecie przy okazji ze 40 mm :D

Wróć do „Garażowe CNC plazma + wrzecionko A.D.2011 - 2013”