Znaleziono 3 wyniki

autor: RomanJ4
25 maja 2013, 13:43
Forum: Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki
Temat: Chłodzenie cieczą w NUTOLKU
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 16648

lukasz.radomski pisze:a co to za pompka do chłodziwa?
To "fabryczne", kupione kiedyś na allegro za ~300zl. Gdzieś takie widziałem u polskiego sprzedawcy, ale nie pomne gdzie..

http://www.axminster.co.uk/axminster-ax ... prod21084/


http://bedair.org/Grizzly12x/GrizzlyG4003G5.html
autor: RomanJ4
25 maja 2013, 11:06
Forum: Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki
Temat: Chłodzenie cieczą w NUTOLKU
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 16648

Wanna do Zosi...

Obrazek

ja bym wannę zrobił pod całą podstawę Zosi, trochę większą, np o 5 cm z przodu (tak by korba wystawała poza wannę) i tyłu, a szerokości maksymalnego wysuwu stołu w lewą i prawą stronę aby wychwytywać wióry) ze spływem w jednym rogu przez rurkę do zbiorniczka z pompką pod blatem. Na odpływ można wykorzystać gotowca w postaci dolnej części od małego odpływu umywalki z uszczelką,
ObrazekObrazek
w wannie wiercimy tylko centralny otworek pod śrubkę mocującą odpływ pod spodem (albo z boku wanny jeśli nie można inaczej) i otworki sitka dookoła , jak u kol. binka. podobnie zrobiłem do swojej tokarki
Obrazek
Wannę można wykonać np z blachy ocynk ≠0,5mm, lub wykorzystać np 2 odpowiednio duże blaszki do pieczenia znitowane na silikon (jak to widać na moim zdjęciu). Spływ ze stołu do wanny np założonym wężykiem by nie chlapało.

Wróć do „Chłodzenie cieczą w NUTOLKU”