Znaleziono 2 wyniki

autor: bartx
14 kwie 2013, 13:39
Forum: Roboty
Temat: POMOCY-budowa robota
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 12253

Gotowe... :cool: Gotowe to był tylko łożyska i śruby. A całą resztę robiłem z kawałka blachy 4mm i kilku prętów aluminiowych o różnych średnicach. Wszystko robiłem od zera, zaczynając od projektów w Inventorze, a kończąc potem na zrobieniu tego i odpowiednim poskładaniu.

Jak nie masz żadnego pojęcia na temat chociażby prostej mechaniki czy obróbki to nawet się nie bierz za coś takiego jak ja robiłem.

Jak wpiszesz w YT KIDRIM polsl albo KIDRIM robot, obojętnie to wyskoczy Ci kilka filmików, na których zobaczysz z czego ludzie to robili.

Ja też jestem po LO, posiadam jednak warsztat w domu, gdzie miałem okazję sporo się nauczyć. Studia jeśli chodzi o praktycznie rzeczy to jest tak naprawdę wielka lipa, podsuną Ci trochę teorii, odeślą do książek, może pokażą parę rzeczy i to wszystko.
autor: bartx
14 kwie 2013, 10:18
Forum: Roboty
Temat: POMOCY-budowa robota
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 12253

Ludzie robili to zazwyczaj z drewna/plexi/cienkich profili aluminiowych lub stalowych - mówię o konstrukcji.

Założenia są takie (podejrzewam, że się przez rok nie zmieniły), żeby robot działał i wykonywał określony ruch (obrót o kąt lub przesunięcie). Wszyscy robią na serwach bo najprościej. Nie są idealne (przy tej długości ramion jest dość duży luz), ale dają radę.

Ja zrobiłem coś takiego rok temu:
https://www.cnc.info.pl/topics37/ramie- ... t45912.htm

Sam materiał kosztował chyba 150 zł + serwa (jakieś 100-120 zł) , a kontroler pożyczyłem (kosztuje ok. 80 zł).

Wróć do „POMOCY-budowa robota”