Nie ma tranzystorów. Jest jeden układ scalony serii TTL dokładnie taki
http://allegro.pl/7400-dip14-cemi-ucy74 ... 04581.html a tutaj reszta informacji
http://pl.wikipedia.org/wiki/7400 Kostka wymaga zasilania +5V Myślę że już sobie poradzisz z polutowaniem jakiegoś choćby "pajączka" z tym układem. Oczywiście jest jeszcze potrzebny jakiś zgrabny przełącznik do podawania zera logicznego czyli masy na przemian na wejścia układu A lub B według tego schematu na
http://www.masakra.info/portfolio/13/ttl/01/01.htm Na jednym z wyjść (dowolnym) będą się pojawiały pojedyncze zmiany stanu logicznego przy jednym wciśnięciu przełącznika, czyli sterownik powinien zareagować pojedynczym krokiem silnika. Inicjując kolejne kroki będziesz mógł przy okazji narysować sobie przebiegi jakie istnieją między kostkami 297 i 298: to dość ciekawe dla zrozumienia co jak i dlaczego.
W kostce 7400 są cztery funktory NAND (czyli zanegowanego iloczynu logicznego) które żyją każdy swoim życiem, tylko zasilanie mają wspólne. Nie ma więc znaczenia którego funktora użyjesz w danym fragmencie tworzonego układu. Piszę to na wypadek wątpliwości.
Przy okazji zauważ że podobnie wyglądające figury geometryczne siedzą wewnątrz układu 298. Ta najprostsza przypominająca kromkę chleba to funktor AND czyli iloczyn logiczy a małe przyklejone do niego kółeczko to negacja danego sygnału. Może Ci to ułatwić, gdyby naleciała chętka, bardziej szczegółową analizę działania kostki 298.
Od kiedy zaistniały układy scalone, jakoś mniej ochoczo buduję funktory logiczne z tranzystorów więc w tej sprawie się nie wypowiem. Chociaż dla ścisłości wewnątrz każdego funktora siedzi mikroskopijna garść tranzystorów

ale nie ma to znaczenia dla dla projektanta większych układów .