Znaleziono 5 wyników

autor: diodas1
15 paź 2010, 22:26
Forum: Mechanika
Temat: Kontrola prądowa dla drutu fi1mm
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 1715

Nie buntuj się bo złość przesłania zdrowy rozsądek. Napisałem tak bo nie chcę mieć Ciebie na sumieniu. Z prądem nie ma żartów. Jest takie powiedzenie "co nie zabije to wzmocni". Odnosi się ono do wielu zjawisk ale do prądu elektrycznego nie koniecznie. Tylko z tego w jaki sposób usiłujesz przekazać tutaj swoje życzenie wyraźnie widać że o elektryczności nie masz żadnego pojęcia, nie tylko zielonego. Jeżeli niewlaściwie zrozumiesz przekazaną Ci instrukcję co i jak, albo co gorsze, zaczniesz ją udoskonalać to może się skończyć tragicznie. Co wtedy? Ja boję się panicznie duchów i nie życzę sobie żebyś mnie potem nachodził z pretensjami. O ilość postów nie ma sensu walczyć. Gdyby z tego jeszcze wynikały jakieś profity... Jednym słowem, zanim cokolwiek własnego pomysłu i wykonania zechcesz włączyć do gniazdka w ścianie, sięgnij do podręcznika fizyki poziomu podstawowego, dział elektryczność i przypomnij sobie albo raczej naucz się chociaż odrobinę a wtedy Twoje pytania też będą bardziej dojrzałe (koncepcję ogólną w postaci schematu blokowego sam sobie namalujesz bez problemu) i łatwiej jest wtedy ewentualnym podpowiadaczom skorygować Twój tok rozumowania, kiedy będzie taka potrzeba.
autor: diodas1
14 paź 2010, 22:47
Forum: Mechanika
Temat: Kontrola prądowa dla drutu fi1mm
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 1715

Mam wizję. Dobrze jest to wszystko połączyć przy pomocy elektryka albo elektronika. Chociaż najlepiej jeżeli elektryk zajmie się tym bez "pomocy". Inaczej z małego problemu zrobi się zbyt duży żeby dało się jeszcze coś zmienić.

[ Dodano: 2010-10-14, 22:57 ]
Po zastanowieniu dochodzę do wniosku że ta wizja jest całkiem do rzeczy. W końcu ci ludzie chodzili do szkoły właśnie po to. Między innymi "przerabiali" lekcje z elementarnej fizyki i często nawet mają pojęcie o prądzie.
autor: diodas1
11 paź 2010, 23:33
Forum: Mechanika
Temat: Kontrola prądowa dla drutu fi1mm
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 1715

Zapomnijmy o kilowoltach. Przecież drobna przerwa w drucie nie zostanie pokazana- iskra przez nią przeskoczy. Inna sprawa, jakie prawo fizyki bądź metafizyki zostanie użyte żeby taki wygibas z drutu był nadal wygibasem mimo jego przerwania. Chyba że jest w mocnej izolacji. Gdyby jednak był izolowany to po co ta izolacyjna podtrzymka? Może więc pójść na skróty: Drut jest "goły" i chodzi o sprawdzenie czy jest zdrowy i cały. Gdyby miał przerwę to przynajmniej jeden koniec by odpadł. Wystarczy więc jakimś układem fotooptycznym sprawdzać czy ma oba końce a woda niech się leje na uciechę gapiów :mrgreen:
autor: diodas1
11 paź 2010, 23:12
Forum: Mechanika
Temat: Kontrola prądowa dla drutu fi1mm
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 1715

dymiący trup :mrgreen:
Można to zorganizować tak że kałuża będzie poza zasięgiem pomiarowym. Cały obieg pomocniczego strumienia wody trzeba zrobić na przykład z rurek PCV i kształtek używanych do instalacji CO. Robiłem sobie ostatnio taką- zgrzewaną :) Jeżeli na stole jest ciasno a podtrzymka izolacyjna niska to ten strumień pomocniczy może być usytuowany poziomo a woda po minięciu pola przez które przechodzi pionowy odcinek drutu (końcówka 2) odbierana przez coś w rodzaju pisuaru :))
autor: diodas1
11 paź 2010, 22:56
Forum: Mechanika
Temat: Kontrola prądowa dla drutu fi1mm
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 1715

Co prawda prąd i woda niechętnie chodzą w parze ale skoro ta woda już tam jest to może i na drugi koniec można ją puścić? Jeżeli drut trochę tańczy to ta druga strona musiałaby otrzymać płaski a szeroki strumień, tak usytuowany żeby w każdym możliwym przypadku położenia drutu był taki moment kiedy oba jego końce będą moczone jednocześnie. Woda w takim wypadku spełniałaby podobną rolę jak szczotki w silniku. Jest jeden warunek- oba strumienie wody musiałyby być od siebie odizolowane elektrycznie. Można to zrobić w ten sposób że o ile ten strumień o którym napisałeś mógłby być zasilany choćby z wodociągu to ten drugi-pomocniczy musiałby krążyć w odrębnym obiegu zamkniętym (napędzany na przykład pompką pralki automatycznej) Mając już takie dwa odizolowane od siebie obiegi wody, wystarczy podłączyć je do wysokoomowego wejścia aparatu pomiarowego. Kiedy drut dotknie obu strumieni wody i nie ma w nim przerwy, aparat to wykaże. Zachodzę w głowę, do czego to właściwie ma służyć? Praca dyplomowa wymyślona przez szalonego promotora, czy coś bardziej praktycznego?

Wróć do „Kontrola prądowa dla drutu fi1mm”