To prawda, ale ..... wtedy mamy rysunek złożony z linii JEDNAKOWEJ GRUBOŚCI i wtedy takie rysunki jak przedmiotowy anioł będą wyglądały "technicznie" , a chyba nie o to chodzi ?pitsa pisze: ↑22 mar 2019, 06:33W Corelu nadajesz grubości linii, która cię interesuje i zamieniasz ten kontur w obiekt (jest tak opcja w menu). Tworzy się obiekt o zerowej grubości linii i wypełnieniu jak kolor linii. Wyłącz wypełnienie i włącz linię dla tego obiektu i będziesz widział że to jest to czego potrzebujesz do grawerowania.

Poza tym, jeśli już robić coś takiego, to (moim zdaniem oczywiście) lepiej narysować całość jak leci środkiem linii (tej widocznej na bitmapie) i zgrupować wszystko, a do nadawania grubości użyć narzędzia "Obrys".
Mamy wtedy kontrolę nad narożnikami, czyli czy mają być ostre, zaokrąglone czy ścięte.
Po wykonaniu obrysu rozłączmy grupę obrysu i mamy jeden obiekt będący wcześniej obrysem i grupę obiektów będącą wypełnieniem.
Teraz wystarczy zaznaczyć wszystko i wybrać narzędzie "Przytnij" .
Zostanie sam obrys z nadaną na początku grubością i grupa obiektów jako wypełnienie, którą to grupę można (i należy) po prostu usunąć.
W efekcie otrzymujemy prawie (prawie robi dużą różnicę

Ponadto, po wykonaniu obrysu mamy możliwość skalowania obiektów z zachowaniem grubości obrysu co może być przydatne.
===========
Nie zmienia to jednak faktu, że (tu zaś moja opinia) najlepsze rezultaty (i dokładnie takie jak chcemy) uzyskamy TYLKO obrysowując bitmapę ręcznie.