Teoretycznie tak, a nawet praktycznie, ale wszystko jest uzależnione (przynajmniej w ArtCamie) od tego czy chcesz obrabiać relief czy jakąkolwiek inną obróbkę nie będącą reliefem.
Najlepiej jak przedstawię to na przykładzie:
Rysujemy w ArtCamie trójkąt:
Wewnątrz trójkąta ma być wybrany materiał na głębokość np. 3mm.
Teraz możemy to zrealizować na kilka sposobów:
1. Czyszczenie powierzchni
2. Inteligentne grawerowanie
3. Tworzymy relief wklęsły o głębokości 3mm.
Dwie pierwsze obróbki zależą od wektora i na podstawie wektorów jest wyliczana ścieżka maszynowa, więc mamy gładziutkie proste w każdej osi.
Natomiast w przypadku reliefu (który przypomnę, najpierw trzeba wygenerować) ścieżka maszynowa tworzona jest niejako z bitmapy, a nie z wektorów.
Z resztą wektory na podstawie których powstaje relief można po utworzeniu reliefu w ogóle usunąć.
Program liczy ścieżkę właśnie z reliefu. a nie z wektorów.
Z resztą popatrz:
Poniżej trajektoria RELIEFU dla w/w przykładu trójkąta. Trójkąt o bokach 70mm i głęboki na 3mm, frezowany frezem palcowym prostym średnica 8mm.

Widzisz tę postrzępioną linię przy bokach ?
To właśnie mogą być te skoki/zwolnienia maszyny podczas obróbki, ale na w/w przykładzie widać to tylko dlatego, że jest to małych rozmiarów model i z niską rozdziałką.
Natomiast przy większych modelach tudzież z większa rozdzielczością, te "strzępy" są znacznie mniejsze i nie widać ich tak bardzo (dopiero przy dużym powiększeniu), jednak maszyna musi to obrobić i stąd te zwolnienia, skoki itp.
A teraz to co wyżej, ale obróbka, to "Czyszczenie powierzchni" tworzona z wektora.
Wszystko gładko i ładnie, ale płaskorzeźby w ten sposób nie zrobisz.

Zauważ, że jet to tylko prosty trójkąt, co dopiero gdy chcemy tworzyć większe i bardziej skomplikowane rzeczy.
Oczywiście (jak pisałem w poprzednim poście) być może istnieje jakiś program który liczy to inaczej i wtedy wygląda to lepiej, ale jeśli tworzymy na ArtCamie (a być może i iw innych programach do płaskorzeźb) , to właśnie tak to wygląda.