Rzeczywiście został kawałek.
Nie zauważyłem tego, bo puściłem symulację najpierw na jednym fragmencie (zamknięty wektor) gdzie tego nie było, a następnie całość, gdzie (jak widać) pierwsze dwie poszły OK, więc nie obserwowałem całej symulacji, tylko włączyłem nagrywanie i ..... poszedłem gdzieś na chwilę, a jak wróciłem, to filmik był gotowy

Po prostu myślałem, że ta zasada dotyczy wszystkich elementów, ale ..... jak widać nie koniecznie

Pojęcia nie mam, czy istnieje w ogóle jakaś zasada.
Wydaje mi się, że ..... nie, ale temat ciekawy, więc w wolnej chwili spróbuję się temu jeszcze przyjrzeć, ..... może coś wymyslę

Dodane 52 minuty 45 sekundy:
OK ..... przecież to ..... obróbka 2D z frezowaniem na wylot, czyli ..... moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie "mielisz" to przez wybieranie kieszeni czy w ogóle wybieranie materiału.
Wystarczy wybrać obróbkę zwykłego frezowania 2D (trajektoria profilowania to się nazywa w polskiej wersji) ..... następnie dodać mostki i .... po problemie, czyli znacznie krótsza obróbka, a materiał odpadowy "wisi" w powietrzu trzymając się tylko na mostkach.
Ściągasz całość z maszyny, ręcznie jakimś nożem odcinasz mostki i ..... to wszystko.
Natomiast jeśli z jakiegoś powodu KONIECZNIE musi to być frezowanie z wybraniem materiału, to można to zrobić tak jak chcesz, ale ..... niejako naokoło i dokładność wtedy będzie ..... taka sobie, czyli można utworzyć relief, po czym wybrać obróbkę reliefu z określoną grubością warstwy i wtedy jest dokładnie tak jak chcesz, czyli wybiera wszystko od środka.
Można również w przypadku obróbki reliefu, wybrać trajektorię nazywającą się po polsku Obróbki warstw Z i wtedy też frezuje od środka, ale nieco inaczej przebiega obróbka, czyli frezuje nie po kolei do spodu każdą kieszeń, a wszystkie po kolei na jednej głębokości, po czym znowu wszystkie głębiej i tak aż wyfrezuje wszystkie do dołu.