tuxcnc pisze: to przetestuję sterowanie silnika krokowego i czytanie enkodera
Ja robisz testy to na pewno robisz notatki i mam nadzieję, że nie będzie to dla ciebie problemem podać tutaj wyniki, żeby lepsi od ciebie mogli je zweryfikować.
tuxcnc pisze:Robię to, na co mam ochotę i to ja mam być z tego zadowolony
No to jest oczywista sprawa. Jak widać wszyscy to tutaj robią.
tuxcnc pisze:zainspirował mnie do tego film zegarmistrza z naszego forum, na którym coś tam sobie grawerował rylcem pod mikroskopem..
czyli warto wyłuskiwać z forum przydatne informacje
tristar0 pisze:ja to swoje wstawiłem na forum jakby co
i co najważniejsze pamiętasz też dać znać jak się sprawuje po dłuższym użytkowaniu.
tuxcnc pisze:est scalak w obudowie SSOP przylutowany do adaptera wielkości układu DIP
no tak, ale dłuższe ścieżki, kabelki, robią się z tego antenki, zakłócenia i to już nie jest to co elektronika zrobiona zgodnie ze sztuką.
hedon77 pisze:Ja zamówiłem kartę u chińczyków więc będziemy się męczyć razem
Podtrzymujesz nadzieję, że uda się osiągnąć sukces.
drzasiek90 pisze:przedstawiłeś podniesienie pina jako kosmicznie trudne zadanie
dzięki temu znawcy mogli poczuć się starszymi braćmi, a mniejsi bracia zobaczyli, że trzeba walczyć i jak się nawet nie umie to może czasem się udać.
Dla mnie to wciąż science fiction, które lubię, chociaż w kosmos nie polecę.
Ja tego colorcnc nie widzę żebym sam z przepisem dał sobie radę. Wylutowywać z płytki układy, wlutować jakiś flex ze ścieżkami:
żeby mieć wejścia jak tu pokazano: https://zeromips.org/posts/2022-05-29-5a-75b/
Potem przebić się przez naprawianie błędów, konfigurowanie programatorów i robienie jeszcze czegoś z jakimiś licencjami... potem konfigurowanie pinów hal według kolejnych przepisów, przebrnąć przez poprawki bo przepis był do wersji V.08, a chińczyk wysłał to samo ale nie to samo.
drzasiek90 pisze:w celu wyjaśnienia obiektywnej prawdy
Czy mógłby ktoś wyjaśnić jak rozpracowanie tego Colorcnc mogłoby wyglądać dla "szarego użytkownika"? Jaki jest na to "biznes plan"? Ktoś to rozpracuje, w swoim warsztacie przerobi i będzie sprzedawał? A może chińczyk śledzący nasze poczynania na forum, zaprojektuje nową płytkę Colorlight, w której oprócz wyjść da się również użyć wejść, ktoś inny zaprogramuje jakiś wsad i wyjdą z tego proste klocki do poskładania?
Skoro ten "Colorlight 5A-75B" jest kartą odbiorczą to nie może być użyta jakaś dodatkowa karta odbiorcza żeby nie trzeba było robić tych mikroskopowych przeróbek? Jakie to może mieć "osiągi"?
Zasadniczo, to o tym wszystkim nic wiem, dlatego przyglądam się i doczytuję informację o których nikt tu jeszcze nie wspomniał tak "czarno na biały" czy też jak "krowie na rowie".
I tym sposobem dowiedziałem się na przykład, że jest coś takiego jak HUB75 (wcześniej słyszałem o czymś takim jak DMX512)...
Liczę więc na dobry, rozwojowy temat o ColorCNC - "tanim i łatwo dostępnym zamienniku kart Mesa" do linuxcnc. Można mieć nadzieję, że da się coś tanio kupić i "jeśli komuś wystarczy jakaś standardowa kombinacja, to wystarczy że wgra tanim programatorem wsad udostępniony przez innego użytkownika."