Znaleziono 4 wyniki

autor: DZIKUS
30 sty 2007, 20:52
Forum: Śruby Kulowe / Śruby Trapezowe
Temat: może taki patent na długą sruba posiągową X
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 13440

mi-cnc pisze:Witam.
Zanim Panowie skoczą sobie do gardeł sprecyzuję pytanie aby choc jeden żywy zdołał mi odpowiedzieć. Proszę o odpowiedź na pytanie " po co w układzie z obrotową nakrętką bo o takim teraz rozmawiamy, stosuje się 'napięcie śruby' ".
Panie olo_3 gumę od majtek mam i min 2 x dziennie jej używam więc interesowałby mnie przerost treści nad formą a nie odwrotnie.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Adam.
napiecie sruby podnosi jej sztywnosc, przez co ma ona mniejsza sklonnosc do wpadania w wibracje podczas pracy. przy naprawde dlugich srubach stosuj sie rozwiazanie w ktorych obraca sie nakretka - zwykle jest ono bardziej klopotliwe do zrealizowania pod katem konstrukcyjnym.
autor: DZIKUS
30 sty 2007, 01:12
Forum: Śruby Kulowe / Śruby Trapezowe
Temat: może taki patent na długą sruba posiągową X
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 13440

olo_3 pisze:- póki co nie demoluj tematu Koledze bo naprawdę nie wnosisz nic mądrego do niego ..... ale chętnie poczytam o Twojej teorii - kto wie może się czegoś nauczę
tak sie sklada, ze wykladowcy o ktorych pisze sa uznanymi autorytetami w dziedzinie konstrukcji obrabiarek, wiec jakos tak sie sklada, z ich zdanie mnie bardziej interesuje niz twoje, zwlaszcza, ze troche maszym zaprojektowali.
jak tylko bede mial okazje porobie zdjecia paru konwencjonalncyh obrabiarek posiadajacych zespol naciaganie sruby za pomoca zespolu nakretek umeiszczoncyh na jednym z jej koncow.
olo_3 pisze:ale o tym to Pan mgr powinien wiedzieć - po raz kolejny się Kolega popisał.
i kto tu "demoluje" temat?
olo_3 pisze:-------------------------
a w tamtym temacie:
powiedz mi o czym pisać - zbuduj sobie taki ploter i zobaczysz. jedni uczą się na cudzych błędach- inni na swoich.
Poza tym przestało to wyglądać to na dyskusje.
zgadza sie, przestalo to byc dysusja w chwili gdy na moje konkretne pytania otrzymywalem z twojej strony hektolitry inwektyw.
autor: DZIKUS
30 sty 2007, 00:19
Forum: Śruby Kulowe / Śruby Trapezowe
Temat: może taki patent na długą sruba posiągową X
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 13440

olo_3 pisze:
DZIKUS pisze:
czyli w 90% maszyn, w ktorych sruba wlasnie jest ruchoma, jest ona niby nie napinana?
pff...
nie jest.

zwykle jeden koniec -przy napędzie- jest łożyskowany w ten sposob aby zapewnić bezluzowosc, natomiast drugi jest swobodny (zwany pływającym).
ale o tym to Pan mgr powinien wiedzieć - po raz kolejny się Kolega popisał.

za takei teksty na moim wydziale na luzie mozna bylo oblac egzaminy z kilku przedmiotow, ktorych prowadzacy byli szczegolnie uczuleni na takei konstrukcyjne niuanse. poza tym nie tobie oceniac moja wiedze, skoro juz sie popisywales swimi wiadomosciami w watku o duzym ploterze frezujacym. przy okazji przypominam, ze wciaz czekam na odpowiedzna staiane przez mnie pytania.
autor: DZIKUS
29 sty 2007, 23:23
Forum: Śruby Kulowe / Śruby Trapezowe
Temat: może taki patent na długą sruba posiągową X
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 13440

olo_3 pisze:Koledzy maja na myśli, ze należy na końcach śruby zastosować nakrętki- których dokręcanie spowoduje naciąg śruby, nakrętki oprą się o konstrukcje stałą, śruba ma być nie ruchoma.

obrazowa to tak jak by naciągał gumkę z majtek ;)
czyli w 90% maszyn, w ktorych sruba wlasnie jest ruchoma, jest ona niby nie napinana?
pff...

Wróć do „może taki patent na długą sruba posiągową X”