Samochód elektryczny

Ogólne dyskusje o naszym hobby.

zlp
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 29
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2008, 18:42
Lokalizacja: Stare Sioło
Kontakt:

Re: Samochód elektryczny

#531

Post napisał: zlp » 22 wrz 2022, 20:56

Ceny prądu w firmach to dzisiaj 2 - 3 złote za kWh (od 1 września taryfy PGNiG). Czyli 40 - 60 zł za 100 km.
Wygląda na to, że taryfy domowe powyżej 2000 kWh na rok poszybują również w okolice tych cen.
Samochody elektryczne zaczynają tracić sens ekonomiczny, spalinowe zaś niedługo przestaną być produkowane.
Wkrótce samochód może stać się czymś nieosiągalnym dla "Kowalskiego"
Czekają nas bardzo nieciekawe czasy, zwłaszcza jeśli plany globalistów się ziszczą, a te są na całym świecie bardzo konsekwentnie wdrażane.
To co brałem kiedyś za teorie spiskowe dzisiaj zaczyna nabierać realnych kształtów.
Polecam książką "Wielki Reset" (bardzo mocno daje do myślenia, jest to interpretacja istniejących i wprowadzanych przepisów pod kątem bardzo niebezpiecznych dla nas rzeczy, polecił ją Roman Kluska) oraz zainteresowaniem się hasłami: wielki reset, 4 rewolucja przemysłowa, Klaus Schwab.
Za górnolotnymi ideami kryje się zniewolenie narodów, likwidacja klasy średniej i wiele innych rzeczy, które są już dzisiaj wprowadzane w życie.
Tak, słyszę się, wiem jak to niewiarygodnie brzmi i bardzo chciałbym nie mieć racji.


zlp.com.pl


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 45
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samochód elektryczny

#532

Post napisał: strikexp » 22 wrz 2022, 21:04

Ja myślę że to chwilowe pierd*lenie oszołomów. Jak przyjdzie do praktyki, to się okaże że ludzie nie mają czym jeździć do pracy na wsiach i ekonomia się wali. W najgorszym wypadku bezrobotni wejdą do gabinetów i wywalą oszołomów z kilku pięter przez okno.

No ale co się dziwić. Dzisiaj słyszałem nowy projekt Lewica. Zrobią 4 dniowy dzień pracy za te same pieniądze i będzie git :lol: No a tępaki nie wpadli na to że przedsiębiorcy podniosą ceny o 25% :mrgreen: No i że następną podwyżkę to dadzą po 5 latach :mrgreen:
Widać dlaczego przez setki lat ustrojem był monarchizm a nie demokracja :mrgreen:

Taka ciekawostka, czym są zasilane samochody w Chinach? :mrgreen: Poszukajcie sami bo nie uwierzycie :mrgreen:


zlp
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 29
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2008, 18:42
Lokalizacja: Stare Sioło
Kontakt:

Re: Samochód elektryczny

#533

Post napisał: zlp » 22 wrz 2022, 21:29

Oszołom?
Pisząc poprzedni post spodziewałem się takiego odbioru.
Oszołomiony - tak faktycznie czuję się po lekturze "Wielkiego Resetu.
Niestety, oficjalnego planu wdrażanego od 2010 roku z datą realizacji na 2030 ciężko nazwać chwilowym.
4 dniowy tydzień pracy, dochód gwarantowany, załamanie łańcuchów dostaw, inflacja, dodruk pieniądza, zmniejszenie mobilności, zerwanie więzów międzyludzkich (Covid), pełzająca eliminacja gotówki, kontrola pod płaszczykiem dbania o bezpieczeństwo to są rzeczy były już naście lat temu określone w dość dokładnych ramach czasowych w agendzie globalistów. To są oficjalne dokumenty, które są do sprawdzenia. Celem jest eliminacja klasy średniej i przejęcie władzy.
Zwróć uwagę, na walkę z Covid. Narzucone sposoby leczenia i postępowania na praktycznie całym świecie. Niewiele państw wybrało własną ścieżkę leczenia. To tylko jeden przykład.
Nie zwracałem na te rzeczy uwagi, również uważałem to za utopię, dopóki nie przeczytałem książki. Teraz zwracam uwagę i widzę, że TO się dzieje.
Klaus Schwab nie kryje się z planem i oficjalnie powiedział, że "mamy dość środków, aby doprowadzić plan do końca".
zlp.com.pl


juzwa1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 183
Rejestracja: 11 lut 2015, 18:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samochód elektryczny

#534

Post napisał: juzwa1 » 22 wrz 2022, 21:37

12-13 zł za 100 km Teslą S. Właśnie na takich "ekonomistów" polują rządy i firmy samochodowe oraz koncerny energetyczne.Dzisiaj dostałem nową (firmową) taryfę na pażdziernik i listopad . Cena za 1 Kwh 2.54 zł brutto plus opłaty stałe. Po nowym roku podejrzewam ze ponad 4-5 zł. Obecnie elektryk wychodzi znacznie drożej niż spalinowy , zwłaszcza diesel. Ja zawsze w koszty elektryka wliczam koszty czasu na ładowanie i szukanie ładowarki. Co do porównania kosztów diesel - elektryk. Jazda elektrykiem tak ja jadę nad morze to około 27 Kw na 100 km po 2,54 zł - 68 zł. 68 zł / 7,05 litr ON daje nam 9,64 litra a na takiej ilości przejeżdzam trasą ekspresową co najmniej 150 km, na wolnego ruchu 180 km a jak się zawezmę i będzie EKO to ponad 220 km.
Jeszcze jedno, nowa taryfa na mieszkania to 1.95 zł za 1 Kwh.


Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Samochód elektryczny

#535

Post napisał: Andrzej 40 » 22 wrz 2022, 21:46

To co w Rosji to bardziej monarchia czy demokracja ? Pięciodniowy tydzień pracy wprowadziła Lewica ?
W historii ludzkości pewne jest to, że idiotów było zawsze więcej niż mędrców.


amator7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 41
Posty: 915
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:37
Lokalizacja: centrum obróbcze

Re: Samochód elektryczny

#536

Post napisał: amator7 » 23 wrz 2022, 08:34

IMPULS3 pisze:wygranym jest rower elektryczny z rozsądnym zużyciem 1KWh/100km.

może być jeszcze taniej, u mnie na baterii 500 Wh pokazuje na trybie ekonomicznym że można przejechać nawet ponad 100km
kiedyś była jazda na kropelce, dzisiaj będzie jazda na waciku ;)
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić prawa do rozsądku.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 97
Posty: 7517
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Samochód elektryczny

#537

Post napisał: IMPULS3 » 23 wrz 2022, 09:31

amator7 pisze: u mnie na baterii 500 Wh pokazuje na trybie ekonomicznym że można przejechać nawet ponad 100km

Ale to już bardzo ekonomiczna jazda wymagajaca sporego wspomagania nogami. :P


amator7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 41
Posty: 915
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:37
Lokalizacja: centrum obróbcze

Re: Samochód elektryczny

#538

Post napisał: amator7 » 23 wrz 2022, 10:08

IMPULS3 pisze:jazda wymagajaca sporego wspomagania nogami.

a gdzie tam, jedziesz jak byś miał cały czas wiatr w plecy
no ale nogami przebierać trzeba bo to jak by nie było wciąż tylko rower jest
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić prawa do rozsądku.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 61
Posty: 1738
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Samochód elektryczny

#539

Post napisał: drzasiek90 » 23 wrz 2022, 19:49

zlp pisze:
22 wrz 2022, 20:56
Czekają nas bardzo nieciekawe czasy, zwłaszcza jeśli plany globalistów się ziszczą, a te są na całym świecie bardzo konsekwentnie wdrażane.
Można to nazywać teoriami spiskowymi, jednak konsekwentnie są wdrażane. Co będzie dalej?
Jak zacząłem wnikać, to przez chwilę byłem wkurzony i przerażony, że "taki fajny świat" zostanie zniszczony. Ale chyba się oswoiłem. Nie jestem w stanie wpłynąć na to niestety, więc jedyne co mi pozostaje to być na tyle sprytny aby sobie w tych trudnych czasach poradzić. Przyklaskiwac temu nie zamierzam ale też na zamartwianie się szkoda niż czasu i życia
Co więcej można zrobić.


amator7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 41
Posty: 915
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:37
Lokalizacja: centrum obróbcze

Re: Samochód elektryczny

#540

Post napisał: amator7 » 23 wrz 2022, 19:57

drzasiek90 pisze:Co więcej można zrobić.

łączyć się zamiast dzielić.
klasyk tematu kiedyś powiedział
"to że jesteśmy w czarnej du*** to już wiadomo.
ale najgorsze jest to że zaczynamy się w niej urządzać"
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić prawa do rozsądku.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje o Hobby”