Rozszeżenie pliku

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
polkos
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 172
Rejestracja: 12 sty 2018, 19:24

Rozszeżenie pliku

#1

Post napisał: polkos » 13 maja 2018, 12:29

W jaki pliku zapisać projekt aby laser "łyknął"?



Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

Re: Rozszeżenie pliku

#2

Post napisał: abyss » 13 maja 2018, 13:30

Zależy jaki model/typ. I zależy co chcesz - czy grawerować zdjęcie na obudowie telefonu komórkowego czy wyciąć ze stali 3mm podkładki. Ale generalnie do cięcia wektorowe jak coś z AI CDR EPS DXF PRN HPGL a obrazki BMP / jpg.


LTofik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 318
Rejestracja: 05 mar 2017, 23:57
Lokalizacja: ziemia

Re: Rozszeżenie pliku

#3

Post napisał: LTofik » 13 maja 2018, 20:33

Moja np nie toleruje DWG więc jak rysuje w AutoCAD to zapisuje w dxf, jak używam Corela to mam podobnie - nie odczytuje formatu crd a AI już tak.... Dziwne bo na stronie produktu była informacja że crd idzie.... Z czym to jest związane? Potrzeba jakąś nakładka czy coś?


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

Re: Rozszeżenie pliku

#4

Post napisał: cinematic2 » 14 maja 2018, 02:43

DWG i cdr to formaty zastrzeżone. Dxf jest formatem otwartym.
AI co prawda nie jest całkiem otwarty (nie trzeba licencji żeby zaimplementować import do programu) ale są jakieś ograniczenia. O ile wiem to do zapisywania w formacie AI producent programu - jak Corel - musi wykupić prawa. Albo coś podobnego.
Podobnie jest z jpg, bmp czy TIFF.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


rsz
Posty w temacie: 1

Re: Rozszeżenie pliku

#5

Post napisał: rsz » 14 maja 2018, 08:27

LTofik pisze:
13 maja 2018, 20:33
Moja np nie toleruje DWG więc jak rysuje w AutoCAD to zapisuje w dxf, jak używam Corela to mam podobnie - nie odczytuje formatu crd a AI już tak.... Dziwne bo na stronie produktu była informacja że crd idzie.... Z czym to jest związane? Potrzeba jakąś nakładka czy coś?
Z Corelem każdy laser na Ruidzie dobrze współpracuje, z tym, że musi to być Corel Draw X5 lub wyższy i koniecznie w pełnej wersji (nie SE, home itp.) - tylko taki obsługuje makra. Przy instalacji RDCam zaznaczasz opcję plugin CorelDraw, ale wcześniej w samym Corelu musisz wejść do opcji i wyłaczyć zabezpieczenia VBA, inaczej makro nie odpali.

Jak już wszystko zainstalujesz, to zarówno wektory jak i bitmapy wysyłasz do maszyny jednym kliknieciem z jednego projektu. RDCam opiera się wtedy na kolorach z Corela i traktuje je jako osobne warstwy. A jak wiadomo, dla każdej warstwy możesz sobie dowolnie ustawiać potrzebne parametry pracy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”