Rhino

Rhino 3D

Autor tematu
mirsab
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2009, 07:20
Lokalizacja: Sandomierz

Rhino

#1

Post napisał: mirsab » 11 mar 2009, 07:30

Jestem początkującym uzytkownikiem frezarki 3d. Zasugerownay postami na forum skłaniam się ku Rhino. Mam wykonywać proste formy pod wytłaczarkę i ewewntualnie reliefy w stylu Artcama. Proszę o pomoc. Jakie elementy Rhino muszę pobrać? Prosżę o ewentualne sugestie na temat darmowego oprogramowania.
pozdtrawiam



Tagi:


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#2

Post napisał: jasiu... » 11 mar 2009, 14:51

http://www.mecsoft.com/Mec/Products/FreeMill.shtml

Na początek dasz radę w nim ścieżkę dla freza opracować, a jest za darmo i jest łatwy.

Niestety, powierzchnię musisz opracować w Rhino, a to już kosztuje. O piratach proponuję nie mówić.

Z drugiej strony Rhino należy do najtańszych modelerów, stąd jeśli ma pracować w firmie, może warto kupić? Nie bardzo rozumiem, "jakie elementy chciałbyś pobierać". Rhino, to rhino, modeler i wszystko. Jeden program, który musisz mieć, bez żadnych "dodatków opcjonalnych".


Autor tematu
mirsab
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2009, 07:20
Lokalizacja: Sandomierz

#3

Post napisał: mirsab » 11 mar 2009, 20:07

Dzięki wielkie. Widziałem na stronce dodatki typu Rhino art itp. myślałem że może są potrzebne. A czu jest może jakaś strawna dla nieanglojęzycznego instrokcja czy pokazik do Free milla?
pozdrawiam.


OZI
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 130
Rejestracja: 27 lut 2008, 09:07
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: OZI » 12 mar 2009, 21:11

Nie wiem czy wiesz ale RHINO jest również w wersji polskiej. Co do instrukcji na stronie www.rhimo3d.pl w zakładce dokumentacja techniczna masz kilka instrukcji po polsku.

Awatar użytkownika

wood carver
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1243
Rejestracja: 28 lip 2006, 19:14
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

#5

Post napisał: wood carver » 20 lip 2009, 22:40

mirsab pisze: Widziałem na stronce dodatki typu Rhino art itp. pozdrawiam.
kicha


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2819
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#6

Post napisał: koala.g » 25 lip 2009, 18:11

OZI pisze:Nie wiem czy wiesz ale RHINO jest również w wersji polskiej. Co do instrukcji na stronie www.rhimo3d.pl w zakładce dokumentacja techniczna masz kilka instrukcji po polsku.
Rihno nie widziałem od bardzo dawna ale wiem że polska instalka coś kaszani z Rihno wcześniej zainstalowanym. Nie wiem dlaczego z wersji polskiej kiedyś zrezygnowałem ; chyba były jakieś błędy ale ostatnio robiłem na tym z 2-3 lata temu.

Rihno to bardzo przyjemny soft w dzień można nauczyć się jego obsługi ; zaprojektować w nim można wszystko od nakrętki po pancernik. Odwiedź polskie forum rihno.

Awatar użytkownika

wood carver
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1243
Rejestracja: 28 lip 2006, 19:14
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

#7

Post napisał: wood carver » 25 lip 2009, 18:48

Decodrew pisze:Rihno to bardzo przyjemny soft w dzień można nauczyć się jego obsługi ;
Dosyć "śmiale" stwierdzenie....zważywszy na to, że listę poleceń cieżko byloby przeczytać z przeanalizowaniem poswiecając na to 1 dzień....
nie mówie o umiejętności ich stosowania.

Pewnie,że jakieś tam pare belek i śrubek na krzyż to dziecko narysuje....


Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 869
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

#8

Post napisał: Bbuli » 25 lip 2009, 22:05

Rhino w wersji pl nic nie kaszani.Działa identycznie jak eng.

Awatar użytkownika

sega007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 146
Rejestracja: 12 sie 2008, 08:20
Lokalizacja: Kraków

#9

Post napisał: sega007 » 19 cze 2010, 18:53

Zgodzę się, że Rhino to program łatwy i ma możliwości spore, jeśli chodzi o projektowanie.
Pracuję na nim zawodowo już parę lat (z przesiadki z 3D Studio Max). Cena nie przyprawia o zawrót głowy, fakt, lecz jest w nim wiele niedociągnięć jak algorytmy Boolean, które się sypią w najmniej odpowiednim momencie, więc pracując na tym sofcie proponuję częste zapisywanie projektu podczas pracy. No i częste analizowanie powierzchni i krawędzi, bo to co się wydaje na oko złączone, w rzeczywistości(wirtualnej :wink: ) może być nie złączone i później cuda się dzieją...Ale też są plusy, że dużo ciekawych dodatków, z dobrymi silnikami renderującymi włącznie... I na koniec:
Jeden dzień nie wystarczy, by się w nim swobodnie poruszać :razz:
A co zrobić, by nie wchodzić w konflikt z prawem i działać legalnie na demówce więcej niż 25 zapisów w Rhino?. Mogę udzielić porady na PW.
Pozdrawiam wszystkich.
Każde urządzenie elektryczne będzie działać lepiej, kiedy włożysz wtyczkę do gniazdka.


midaso
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 24 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: gdańsk

#10

Post napisał: midaso » 19 maja 2013, 08:50

Witam serdecznie .
Mam zamiar popracować (nauczyć się)Rihno 3d.Znam trochę corela odrobine autocada(podstawowy kurs)Proszę o sugestie gdzie mogę znaleźć instrukcje po polsku,podobno na kursach ,kursanci takie otrzymują.Od czego zacząć .Poszukuje również kogoś z trójmiasta kto dobrze zna Rhino i mógłby mnie wprowadzić oczywiście odpłatnie.Za kazde info będę wdzięczny :smile:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rhino 3D”