ramie do gwintowania

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
Gwar-Tech
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2018, 07:36

ramie do gwintowania

#1

Post napisał: Gwar-Tech » 13 sty 2020, 16:39

Witam,

potrzebuję porady odnośnie ramienia do gwintowania. Przede wszystkim problemem jest firma, mam spory dylemat co wybrać. Na allegro jest tego trochę ale wolałbym uderzyć w coś bardziej znanego typu fanar. Może używacie innych i jesteście w stanie coś polecić.
Kolejna kwestia to ramie pneumatyczne czy elektryk. Zakres gwintowania M3-M12. Mam kompresor tłokowy (zbiornik 250l)i zastanawiam sie czy przy gwintowaniu nie będę miał problemów bo do kompresora mam podłączone jeszcze dwie maszyny.

proszę o porady Pozdrawiam




afrykaner
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 99
Rejestracja: 28 maja 2007, 14:56
Lokalizacja: W-wa

Re: ramie do gwintowania

#2

Post napisał: afrykaner » 25 sty 2020, 21:43

Kompresor jest za mały. Skup się na ramieniu na serwie. Jak projektowałem podobne dla siebie znalazłem u chińczyków coś podobnego. Sterowanie tym z poziomu dotykowego panelu daje więcej możliwości niż typowe konstrukcje. Ustalasz rozmiar gwintu, głębokość i samo cofa, niektóre wersje mają bardziej rozbudowane opcje gwintowania. Ostatnio taką konstrukcję widziałem w jednym ze polskich sklepów.

Tylko podobno trzeba uważać na panel, przy mgle olejowej kiepsko działa. Ale są dostępne maszynki z analogowym sterowaniem.


Arias2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 566
Rejestracja: 29 lip 2007, 10:49
Lokalizacja: wieluń-eslov

Re: ramie do gwintowania

#3

Post napisał: Arias2 » 25 sty 2020, 22:44

Gwintownica pneumatyczna pewnie wyjdzie taniej, a w przyszłości pewnie będziesz zmieniał kompresor (polecam śrubowy)
Gwintownice to konstrukcja która się powtarza i można zrobić to samemu, a jedynie sam napęd jest istotny.
Do czynienia miałem z profesjonalnymi i tandetami z Chin. Każde narzędzie spełnia swoje zadanie.
Robiłem na tych na ramieniu i na takich na zasadzie wiertarki i kombo wiertarka na ramieniu.
W większości jest możliwość użycia końcówek ze sprzęgłem które puszcza jak gwintownik dojdzie to końca otworu.

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: ramie do gwintowania

#4

Post napisał: Zienek » 26 sty 2020, 00:33

My w Proto sobie na partię otworów poradziliśmy następująco:

1. Wkrętarka z chwytem 43mm przed futerkiem (jak część wiertarek, kress, inne szlifierki proste często mają).
2. Tani badziewny statyw wiertarski 43mm. Okolice 100 zł w marketach.

Podstawa statywu służy jako płaszczyzna - przylgnia do detalu, który jest większej skali.
Jak coś małego, to pewnie można na górze na stoliku ogarnąć.

Obrazek

W ten sposób zrobiliśmy ponad 350 otworów na udawane Nity do stołu w stylu industrialnym. Zadanie polegało na bardzo prostopadłym gwintowaniu, bo inaczej łep wkręcanego "nita" (śruby imitującej) nie dolegałby równo.

Wyszło wszystko co do sztuki ładnie :)

Na zdjęciu widać, że wkrętarka ma dodatkowy alle drogowy "UCHWYT DO GWINTOWANIA GWINTOWNIKA" ... Polecam jeszcze nie mającym. Kolejny zdejmowacz bólu głowy przy używaniu gwintowników we wkrętarce.


atlc
Posty w temacie: 1

Re: ramie do gwintowania

#5

Post napisał: atlc » 26 sty 2020, 23:15

Też ten uchwyt do gwintowników polecę:)
Polecę też kupić od razu zestaw naprawczy bo szczęki w tych uchwytach pękają na pół.
Poszło mi już kilka par, zestawy naprawcze są w handlu, także nie mogę być odosobnionym przypadkiem.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16239
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ramie do gwintowania

#6

Post napisał: kamar » 01 lut 2020, 17:36

A ja polecę takie coś :) Jeden z lepszych moich pomysłów. Parę lat już chodzi i nic nie pęka :)



Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ramie do gwintowania

#7

Post napisał: Avalyah » 01 lut 2020, 18:48

kamar pisze:Jeden z lepszych moich pomysłów.

To się nazywa FlexArm

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: ramie do gwintowania

#8

Post napisał: Zienek » 01 lut 2020, 20:21

Boszzzz. Co za wyjec!


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16239
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ramie do gwintowania

#9

Post napisał: kamar » 01 lut 2020, 20:35

Nagrywane czułą kamerą a nie smartem :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”