Przenośniki spiralne - ich budowa i zastosowanie

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Przenośniki spiralne - ich budowa i zastosowanie

#1

Post napisał: chaos » 26 kwie 2023, 11:32

Obrazek
Przenośniki spiralne - ich budowa i zastosowanie
Niesamowity rozwój różnych gałęzi przemysłu, rosnące zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania oraz oczekiwania względem wydajności niektórych maszyn i urządzeń sprawiają, że konieczne jest stosowanie coraz bardziej wydajnych maszyn do transportu wewnątrzmagazynowego. Odpowiedzią na te oczekiwania jest stworzenie przenośników spiralnych, które pozwalają na duże usprawnienia w całym procesie przemieszczania towarów na liniach produkcyjnych. W naszym dzisiejszym artykule przybliżymy nieco temat przenośników spiralnych, ich budowy, działania oraz zastosowania. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.
Jak zbudowane są przenośniki spiralne?
Przenośniki spiralne zbudowane są z taśmy transportowej, która ułożona jest na konstrukcji przypominającej spiralę. Centralny punkt maszyny stanowi motoreduktor sterowany falownikiem, który odpowiada za napędzanie całego przenośnika. Kolejnym bardzo istotnym elementem przenośnika jest konstrukcja, która musi utrzymać określoną ilość towaru lub surowca na stosunkowo małym obszarze. W związku z tym całość składa się z różnej wielkości elementów metalowych, które ułożone są w kształt sporej wielkości bębna.
Charakterystyka przenośnika spiralnego sprawia, że jest on najczęściej budowany na zamówienie klienta. To wszystko sprawia, że przenośniki spiralne projektowane na indywidualne zamówienie klienta mogą zostać dokładnie dopasowane do jego potrzeb i oczekiwań. Tego typu produkt końcowy można zainstalować we wcześniej ustalonym i dobranym miejscu, co pozwala na lepsze zarządzanie przestrzenią, co może być bardzo istotne w halach o mniejszej powierzchni.
Gdzie stosowane są przenośniki spiralne?
Tak jak wcześniej wspominaliśmy, przenośnik spiralny(https://unidex.pl/przenosniki-spiralne) na hale produkcyjną idealnie sprawdza się w warunkach, kiedy przeznaczone na jego instalację miejsce jest w jakikolwiek sposób ograniczone. Przenośnik spiralny nie zajmuje tyle miejsca, co inne rodzaje maszyn transportowych wykorzystywanych na halach produkcyjnych. Jego budowa pozwala również na transportowanie materiałów lub produktów pomiędzy piętrami, bez konieczności stosowania dodatkowych dźwigów czy specjalistycznych wind.
Przenośniki spiralne na zamówienie sprawdzają się zatem w halach, które nie dają zbyt wiele możliwości aranżacji przestrzeni. Rozwiązanie to pozwala nam na zaoszczędzenie dużej przestrzeni, która może zostać wykorzystana na instalację innych urządzeń.
Funkcje i zasada działania przenośników spiralnych
Zasada działania przenośników spiralnych jest dokładnie taka sama jak innych rodzajów maszyn transportowych tego typu. Zbudowane są z napędu oraz rolek, które przesuwają taśmę, za pomocą której przenoszone mogą być różnego rodzaju produkty, np. spożywcze. Ciekawą funkcją, która odróżnia przenośnik spiralny od nieco bardziej konwencjonalnych rozwiązań, jest możliwość przenoszenia materiałów pomiędzy piętrami.
Przenośniki taśmowe to idealna propozycja dla tych, którzy pragną zoptymalizować przestrzeń we wnętrzu swojej hali produkcyjnej lub magazynowej.Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”