Prosty i maly system fotowoltaiki z magazynem energii ze starych baterii

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
malyboa
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 30 gru 2009, 12:07
Lokalizacja: Jelenia Gora
Kontakt:

Prosty i maly system fotowoltaiki z magazynem energii ze starych baterii

#1

Post napisał: malyboa » 09 gru 2021, 23:53

zapraszam was moi kochani na film :)
https://youtu.be/IuOuleHWaBc




tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Prosty i maly system fotowoltaiki z magazynem energii ze starych baterii

#2

Post napisał: tristar0 » 10 gru 2021, 08:16

3:27 cień to może nie padnie na panel co do tych kamieni podtrzymujących dach to nie byłbym pewien ,czemu ma służyć twój film ? chcesz zbierać kasę na dach do tej stajenki ? bo objaśniasz że kabele są za cienkie a 2,5mm2 to można swobodnie 20-26A przepuścić a masz w porywach 2,2A . Oj podszkol się trochę zanim będziesz swą wiedzą błyszczał przed kamerą .
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


zwyczajny
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 220
Rejestracja: 25 gru 2017, 16:26

Re: Prosty i maly system fotowoltaiki z magazynem energii ze starych baterii

#3

Post napisał: zwyczajny » 10 gru 2021, 10:08

Już wiem skąd się biorą pożary "instalacji". ;-)


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Prosty i maly system fotowoltaiki z magazynem energii ze starych baterii

#4

Post napisał: tristar0 » 10 gru 2021, 16:37

pożary biorą się z z nieudolnego dobrania przekrojów przewodów ,z nieudolnego montażu ,z awarii przemienników częstotliwości a głównie ze stosowania
Chińskich paneli które nie spełniają żadnych norm ,bo są tańsze niż krajowe i firmy kładą nacisk na zysk a nie na jakość produktu

Dodane 6 minuty 19 sekundy:
Zresztą jaki to magazyn energii na starych zużytych akumulatorach samochodowych , które się po po prostu do tego nie nadają a nadają się baterie trakcyjne
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 4695
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Prosty i maly system fotowoltaiki z magazynem energii ze starych baterii

#5

Post napisał: pitsa » 10 gru 2021, 16:58

Gdzieś widziałem eksperyment z domowym (na balkonie lub dachu) zastosowaniem paneli i akumulatora.. i wyszło, że to wciąż kosztowna zabawa bez znaczących korzyści.
Bardzo podoba mi się idea lokalnej niezależności energetycznej ale wydaje mi się brakuje urządzeń elektrycznych przystosowanych do warunków czasowej niedostępności energii. Przykładowo gdyby była lodówka z zamrażarką solarną, której wystarczy pobranie prądu tylko parę godzin co parę dni. Musiałaby to pewnie być piwnica dobrze zaizolowana termicznie z magazynem lodu i sterowane rurki ciepła... Gdy jest energia konwertujemy ją do tego co potrzeba i nie ma konieczności budowania tak magazynów energii, wystarczą niewielkie do tego co musi być stale zasilane. Tak sobie o tych sprawach rozmyślam... jak połączyć stare z nowym ale wychodzą mi tylko naiwne pomysły... bez konkretów do zrealizowania...
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: Prosty i maly system fotowoltaiki z magazynem energii ze starych baterii

#6

Post napisał: Daniu » 10 gru 2021, 17:03

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale ok 70% paneli jest właśnie z Chin. Ale jak wszystko, mogą być lepsze i gorsze. Pożary to w dużej mierze błędy w instalacji. Jak grzyby po deszczu powstają firmy montujące fotowoltaike bo teraz jest na to zbyt. Ale nie koniecznie maja one wiedzę na ten temat. Bez odpowiednich zabezpieczen i błędnym podłączeniu zacieniony/zabrudzony panel działa jak grzałka. A od tego do pożaru krótka droga.. w temacie baterii wg mnie to Lifepo już sa w przystępnych cenach i nie ma co kombinować z jakimi żelami, a już w ogóle z kwasami.
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Prosty i maly system fotowoltaiki z magazynem energii ze starych baterii

#7

Post napisał: jasiu... » 10 gru 2021, 17:42

Mam znajomego, który od bardzo dawna ma ciepłą wodę z kolektora. Mówi, że na fotowoltaikę nie namówi go nikt, bo w jego sytuacji to się po prostu nie opłaca. Ale całe lato gorącą wodę ma za darmo, a ponoć nawet zimą w słoneczny dzień całkiem nieźle potrafi grzać wodę, mimo mrozu.


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: Prosty i maly system fotowoltaiki z magazynem energii ze starych baterii

#8

Post napisał: Daniu » 10 gru 2021, 18:12

Jasiu, ale co ma ciepła woda do energii elektrycznej..
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7873
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Prosty i maly system fotowoltaiki z magazynem energii ze starych baterii

#9

Post napisał: tuxcnc » 10 gru 2021, 18:18

Plagą Internetu są ludzie, którzy niewiele wiedzą, jeszcze mniej rozumieją, pisać nie umieją, ale potrafią włączyć kamerę...
Oni robią z sieci jeden wielki śmietnik, w którym znalezienie czegokolwiek wartościowego staje się cudem.


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Prosty i maly system fotowoltaiki z magazynem energii ze starych baterii

#10

Post napisał: tristar0 » 10 gru 2021, 18:38

tuxcnc pisze:Plagą Internetu są ludzie, którzy niewiele wiedzą, jeszcze mniej rozumieją, pisać nie umieją, ale potrafią włączyć kamerę
dla tego trzeba to przynajmniej na tyn forum tępić niech swe głupoty zostawiają na YT.
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”