Projekt - frezarka. Ocena Konstrukcji.

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Pawello
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2014, 18:14
Lokalizacja: Poland

Projekt - frezarka. Ocena Konstrukcji.

#1

Post napisał: Pawello » 30 mar 2014, 21:57

Witam wszystkich forumowiczów. Dosyć długo byłem biernym użytkownikiem forum. Przeglądałem, czytałem aż wkońcu zabrałem się żeby samemu "coś" złożyć. Narazie jestem na etapie projektowania plotera frezującego z ruchomą bramą. Chciałbym prosić was o ocenę mojego projektu i ewentualnym skorygowaniu moich błędów. Budżet jaki chciałbym na to przeznaczyć to 5-6 tyś. zł. Ploter zostanie przeznaczony do frezowania w drewnie a także od czasu do czasu do wycięcia paru elementów z blachy 2-3mm. Dokładność jaka mnie zadowoli jest rzędu 0,1mm. Elementy jakie wybrałem do budowy to profil 100x50x3 na ramę, podpora wałka z wałkiem fi25 na oś y, a na oś x i z fi 20. Cały wózek chciałbym wykonać z formatki aluminiowej ale niewiem czy będzie to dobre rozwiązanie. Wymiam zew. ramy to 1000x800 a oś z około. 250. Konstrukcja będzie jeździć na śrubach trapezowych fi25 na oś y i fi20 na x i z których jeszcze nie uwzględniłem w projekcie.

Obrazek
Obrazek



Tagi:


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: bubels » 30 mar 2014, 22:05

Znacznie szerszy rozstaw łożysk bramy (oś y) około 270mm
Brama z formatek alu - ceownik skręcany - sama płyta nie zapewni sztywności.
Prowadnice Z na płytę wrzeciona a łożyska na "krzyżak".
Krzyżak z dwóch płyt alu (np. 10mm) - dwie płyty dla regulacji osi z.

Piszesz o obróbce blachy 2-3mm - rozumiem że chodzi ci o aluminium tak?
Apeluje o wpisywanie lokalizacji w profil! Czasem okazuje się że mieszkamy po sąsiedzku. Jako pasjonaci, hobbyści możemy sobie pomóc nie tylko anonimowo przez forum....

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”