Programista/ustawiacz - prośba o pomoc.

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
Mati86
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2019, 08:45

Programista/ustawiacz - prośba o pomoc.

#1

Post napisał: Mati86 » 24 wrz 2019, 09:14

Witam wszystkich,
Jestem tutaj nowy i szukam odpowiedzi na kilka pytan. Będę bardzo wdzieczny za pomoc.
Generalnie pracuje jako progranista/ustawiacz cnc od 13 lat z czego 12 w Wielkiej Brytanii. W grudniu zjezdzam na stale do Polski i potrzebuje odpowiedzi na kilka pytan.
1. Czy programista/ustawiacz musi miec swoje narzedzia i przyrzady pomiarnicze, skrzynke na narzedzia itp?(posiadam skrzynke z wlasnymi narzedziami i przyrzadmi pomiarowymi wartymi spora sume i nie wiem czy brac ze soba do Polski czy sprzedac przed zjazdem)
2. Orientacyjne zarobki w rejonie Rzeszowa.
Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam




Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

Re: Programista/ustawiacz - prośba o pomoc.

#2

Post napisał: Majster70 » 24 wrz 2019, 09:54

1. Nie słyszałem o takich wymaganiach wobec pracowników w PL. Ale na twoim miejscu nie pozbywałbym się pomiarówki za grosze, chyba, że za naprawdę dobrą cenę. Mogę sobie wyobrazić sytuację, że złapałeś "fuchę" i uruchamiasz komuś np 1-szą obrabiarkę czy go szkolisz, itd Mogą się wtedy przydać, tak samo jeśli zdecydujesz się wrócić do UK :cry:
2. Jestem z okolic W-wy to nie będę się wymądrzał, ale Podkarpacie to zdaję się jeden z najgorszych rejonów w PL pod względem zarobków...


MattBike
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2019, 20:30

Re: Programista/ustawiacz - prośba o pomoc.

#3

Post napisał: MattBike » 24 wrz 2019, 10:07

Cześć, też dopiero co zjechałem. Mam te 9 lat doświadczenia. Generalnie wszystko zależne od jakiej firmy trafisz. Zakładam, że będziesz szukał czegoś porządnego więc wszystkie przyrządy oraz narzędzia powinny być na miejscu. Choć ja skrzynkę zabrałem.

Piszesz programy offline (CAM)? Jeśli tak to spokojnie coś ciekawego znajdziesz. Jeśli nie to możesz utknąć jak ja. Niestety nikt mi nie dał możliwości by nauczyć się CAD/CAM. Sporo ofert jest na guzikowych ale tam nie zarobisz dobrze. Z obserwacji widzę, że firmy szukają typowych pracowników produkcji co im wyrobią normy lub dobrych programistów/technologów. Nie widzę ofert tych po środku. Więc póki masz czas to się ucz programowania offline bo mi pozostały kursy za 3000zł :D


Autor tematu
Mati86
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2019, 08:45

Re: Programista/ustawiacz - prośba o pomoc.

#4

Post napisał: Mati86 » 24 wrz 2019, 10:25

Dzieki za odpowiedzi. Tak programuje offline w CAM + mam doswiadczenie w solidworks. Co do narzedzi to mialem przeczucie ze inaczej to wyglada jak w UK wiec musze dobrze przemyśleć kwestie sprzedaży/zabrania ze soba. Marne szanse na to bym znow chcial do UK wrocic.


Tomek11
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 140
Rejestracja: 30 lip 2013, 15:13
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Programista/ustawiacz - prośba o pomoc.

#5

Post napisał: Tomek11 » 24 wrz 2019, 20:47

Zaintrygowało mnie że nie zamierzasz wracać ...
Ale wracajac do meritum. Ja bym sprzetu się nie pozbywał - szczególnie jeśli naprawdę dobry. W Polsce tego nie sprzedasz dobrze - pracodawcy chcą mieć fakturę albo niską cenę.
Programowania CAM można się nauczyć. Jest sporo tutoriali itp. ale szczegóły już tylko ze sprzętem - tzw nauka w boju.

Jak tu wielu pisze ... program można ocenić po dźwiękach z frezarki i wiórach również.
Tomek


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1676
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Programista/ustawiacz - prośba o pomoc.

#6

Post napisał: CFA » 24 wrz 2019, 20:56

Mati86 pisze:
24 wrz 2019, 10:25
Marne szanse na to bym znow chcial do UK wrocic.
Być może jeszcze o tym nie wiesz, ale wg mnie te szanse będą szybko rosnąć.
Co Cię w ogóle skłoniło do powrotu, po tylu latach?


Tomek11
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 140
Rejestracja: 30 lip 2013, 15:13
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Programista/ustawiacz - prośba o pomoc.

#7

Post napisał: Tomek11 » 24 wrz 2019, 21:20

Przy okazji piszcie w jakich miastach szukacie roboty. Praca zawsze się znajdzie.... gorzej z kasą ...
Tomek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”