PROBLEM Z OSIĄ NARZĘDZIA!!!

Nie właściwa pozycja narzędzia w osi względem wrzeciona.

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Bartunio85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 09 wrz 2021, 15:26
Lokalizacja: WYSZKÓW

PROBLEM Z OSIĄ NARZĘDZIA!!!

#1

Post napisał: Bartunio85 » 09 wrz 2021, 15:49

Witam. Pracuje przy Tokarce Femco Fanuc. Jest karozela z 12 narzędziami i na przeciwko na stałe wrzeciono. Karozela z narzędziami jest przesuwna w dwóch osiach X i Z. Zauważyłem po ostatnim dzwonie, czyli uderzeniu chyba tej karozeli we wrzeciono przez kolegę z pracy że teraz jest sytuacja że narzędzie ustawia się niby w osi a realnie jest poza osią. Sprawdzałem na 3 gniazdach różnych że jest to samo. Nawet zmieniałem koszyki i wiertła na różne i to samo. Proszę o pomoc i porady? Czy to coś poważnego? Czy da radę coś z tym zrobić czy tylko serwis czeka? Czekam na porady i pomoc.




mag999
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 713
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:59
Lokalizacja: Polska

Re: PROBLEM Z OSIĄ NARZĘDZIA!!!

#2

Post napisał: mag999 » 09 wrz 2021, 21:14

Geometria do ustawienia. Trzeba poluzować śruby na wieńcu, zjechać na X0 i młotkiem przed drewniany klocek ustawiać odchylke tak jak by w osi Y.
Zjeżdżasz na X0 a na uchyt przyklejasz zegar i w gniazdo dajesz końcówke. Jak będziesz obracał uchwytem to będzie widać w którą stronę uderzyć.

Wiele tematów o tym

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: PROBLEM Z OSIĄ NARZĘDZIA!!!

#3

Post napisał: WZÓR » 10 wrz 2021, 17:37

Bartunio85 pisze:
09 wrz 2021, 15:49
Witam. Pracuje przy Tokarce Femco Fanuc. Jest karozela z 12 narzędziami i na przeciwko na stałe wrzeciono. Karozela z narzędziami jest przesuwna w dwóch osiach X i Z. Zauważyłem po ostatnim dzwonie, czyli uderzeniu chyba tej karozeli we wrzeciono przez kolegę z pracy że teraz jest sytuacja że narzędzie ustawia się niby w osi a realnie jest poza osią. Sprawdzałem na 3 gniazdach różnych że jest to samo. Nawet zmieniałem koszyki i wiertła na różne i to samo. Proszę o pomoc i porady? Czy to coś poważnego? Czy da radę coś z tym zrobić czy tylko serwis czeka? Czekam na porady i pomoc.
Zmień tytuł założonego tematu ;
: PROBLEM Z OSIĄ NARZĘDZIA PO DZWONIE !!!

P.s.
Nie korzystaj z rady mojego przedmówcy , bo polegniesz przy tej robocie.
Wezwij Serwis.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”