Problem z czujnikiem dotykowym Powermax 65

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
ufosi
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 45
Rejestracja: 24 gru 2010, 13:58
Lokalizacja: Mielec

Problem z czujnikiem dotykowym Powermax 65

#1

Post napisał: ufosi » 03 mar 2021, 21:14

Witam,

Zaczynam pracę dopiero z "ohmic sensor" na hypertherm powermax 65 z systemem myplasm, wcześniej miałem system pływającej głowicy i wszystko działało fajnie, ale był problem z cienkimi blachami, bo je przyciskał do stołu. Teraz mam problem z wodą, która po wycięciu kilku elementów i przejechaniu palnika w miejscu gdzie detal wpadł do wody, palnik zostaje opryskany wodą i niestety system cały czas widzi kontakt z materiałem, pomaga odkręcenie dyszy i elektrody oraz osuszenie ich ale znowu kilka cięć i jest to samo. Lustro wody jest około 3cm pod materiałem (próbowałem też niżej ale jest podobnie), ale jak drobne elementy po wypaleniu wpadają do środka to i tak woda dość mocno się chlapie i faktycznie osłona dyszy jest mokra. Wytnie tak kilka elementów i potem praktycznie co każdy detal muszę ją wycierać. Gdy gwint na tulei gdzie przykręcam osłonę dyszy przesmaruje delikatnie wazeliną techniczną i dopiero zakręcę osłonę, to jest trochę lepiej i kilka elementów więcej wytnę, ale i tak co kilka elementów wielkości 200x100mm z czarnej 5mm czeka mnie rozbieranie, suszenie i składanie wszystkiego... I tak co kilka elementów. Jest to dosyć upierdliwe, a z tego co czytam to większość osób sobie chwali ten system detekcji materiału. Skoro tak, to może coś robię nie tak i ktoś będzie w stanie mnie naprowadzić na mój błąd? :D




QBAGT85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2021, 13:52

Re: Problem z czujnikiem dotykowym Powermax 65

#2

Post napisał: QBAGT85 » 20 mar 2021, 13:57

Mam podobny problem, może ktoś na forum pomoże?


Autor tematu
ufosi
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 45
Rejestracja: 24 gru 2010, 13:58
Lokalizacja: Mielec

Re: Problem z czujnikiem dotykowym Powermax 65

#3

Post napisał: ufosi » 21 mar 2021, 10:44

Częściowo udało mi się problem ogarnąć, choć raczej jeszcze nie całkowicie ale dzieje się to dużo rzadziej niż wcześniej. Dwie kluczowe rzeczy, które zmieniłem to:
- Przebijam z trochę większej wysokości niż podaje tabela Hypertherma
- Robię większe odległości pomiędzy detalami, jak dawałem je bardzo blisko upchane obok siebie, to przy dodaniu wjazdu w myplasmie, wjazd zaczynał się praktycznie tam gdzie sąsiedni detal wpadł już wcześniej do wody to niestety przy zjeżdżaniu w dół i otwarciu elektrozaworu palnik sam siebie chlapał wodą i to generowało największe problemy zachlapywania dyszy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”