Prasa krawędziowa SAFAN

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
Borniak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2011, 22:31
Lokalizacja: Internet

Prasa krawędziowa SAFAN

#1

Post napisał: Borniak » 21 lis 2011, 22:48

Witam wszystkich,
Nabyłem używanego Safana na serwach, 7osi, bardzo fajna maszyna. Ale mam problem z siłą nacisku mianowicie gdy pisze program na gięcie blachy o długości np. 150mm wytrzymałość narzędzi to ok 60kN i tu problem. Stempel schodzi do materiału i wraca na górne położenie pokazując błąd. Maszyna nie chce giąć poniżej 120kN siły nacisku.
Miał ktoś styczność z takim problemem albo z praktyki z innymi maszynami może mi coś podpowiedzieć jaka może być przyczyna?

Kolejne pytanie do znawców, ponieważ mam maszynę od 3dni na chodzie. Jak można sprawnie wypoziomować dolną i górną belkę. Chodzi o praktyczne podpowiedzi.

I ostatnie pytanie, Jak przeprowadzacie montaż narzędzi. Stempel powinien schodzić do matrycy by dobić stemple do górnej belki jeżeli tak to może ktoś wie jak tego dokonać w Safanie z oprogramowaniem TS-1

Dane maszyny to SAFAN SMK 2550/50t 1996, 7 osi, na serwach, oprogramowanie TS-1.


---
Pozdrawiam,
Dawid

Tagi:


28misiek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 06 paź 2016, 21:09
Lokalizacja: Opole

Re: Prasa krawędziowa SAFAN

#2

Post napisał: 28misiek » 12 lis 2017, 20:05

Serwis pras krawędziowych i gilotyn Safan, Darley, SafanDarley - Nixxon Steel.
www.nixxonsteel.pl


stara_kuznia
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2012, 10:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Prasa krawędziowa SAFAN

#3

Post napisał: stara_kuznia » 13 lis 2017, 23:41

Witaj,
1. Po pierwsze z tego co piszesz wnioskuję iż te 60kN to siła jaką wyliczył Ci sterownik potrzebna do zagięcia tego konkretnego detalu, nie wytrzymałość narzędzia które masz zamontowane (popraw mnie jeśli się mylę) Byłoby to bardzo delikatne narzędzie gdyby faktycznie miało tak niskie brzemię. Spójrz na stempel i sprawdź co jest na nim napisane, założę się że podana maksymalna siła będzie sporo większa od tych 60kN/m. Jeśli będzie większa wtedy możemy kontynuować dyskusję.
Napisz mi jaką grubość ma ten detal i na matrycy o jakim "V" chcesz to giąć. Porównam z ciekawości jakie naciski proponują moje maszyny dla tego samego detalu.
Turecka Durma robiła mi dokładnie tak samo, nie gięła poniżej swojego minimalnego ciśnienia, tak po prostu miała, to żadna wada.

2. Po przywiezieniu maszyny pierwsze co musisz zrobić to wypoziomować ją całą (korpus), nie poziomuje się oddzielnie górnej, czy dolnej belki. Maszyna powinna mieć swoje punkty poziomowania, z reguły są to wspawane metalowe klocki lub bolce na których kładziesz poziomicę (nie tą budowlaną ;) )i kręcąc śrubami do tego służącymi ustawiasz całą maszynę w poziomie. Jeśli natomiast chodzi Ci o różnicę w poziomie uchwytów narzędzi belki górnej względem dolnej belki to tutaj z pomocą przychodzi czujnik zegarowy. Chyba że pytasz o coś innego, wtedy rozwiń swoje pytanie. Jeśli maszyna jest wypoziomowana, uchwyty ustawione a nadal masz stałe "przekoszenie" Y1 względem Y2 wtedy możesz to skorygować w sterowniku. Nie znam na tyle sterowników Safana i nie wiem czy z poziomu operatora jest dostęp do takich ustawień, teoretycznie powinien być. Wtedy robisz tam stałą korektę i po problemie.

3. Narzędzia na prasę zakładasz ręcznie, nie dociskasz do matrycy niezapiętych stempli. Stemplem dojeżdżasz do dna matrycy tylko podczas centrowania narzędzi (jeśli masz centrowalne matryce/podstawy matryc). Masz jakiś maual to tego sterownika? Przydało by Ci się go przestudiować, wiele by Ci się po tym wyjaśniło.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”