Powiązanie stanu wyświetlania z lista materiałów


Autor tematu
kamil1986
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 316
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:09
Lokalizacja: Ostrów

Powiązanie stanu wyświetlania z lista materiałów

#1

Post napisał: kamil1986 » 11 kwie 2017, 09:32

Czy istnieje w SW możliwość powiązania stanu wyświetlania z listą materiałów. Robię dużo rysunków które przedstawiają w jaki sposób ma być poskładana dana maszyna, problem w tym gdy pracuję na głównym złożeniu i mam stan wyświetlania w którym chcę pokazać tylko wybrane komponenty po utworzeniu LM w rysunku są w niej wszystkie komponenty z całego złożenia jest ich kilkaset i ukrycie wszystkich oprócz tych które potrzebuję trwa strasznie długo czasem nawet zawiesza SW.Poniżej przykładowy obraz przedstawiający mój problem na rysunku są 4 elementy a w LM 660.
Obrazek

Druga sprawa to wyświetlenie w LM elementów tylko z balloonami na poglądowym obrazku poniżej mają być opisane tylko węże hydrauliczne a do LM są ładowane wszystkie elementy głównego złożenia jest ich około 600 i podczas zaznaczania elementów do ukrycia w LM komputer strasznie długo to przelicza. Może ma ktoś sposób jak to ogarnąć. Wiem że można to zrobić za pomocą konfiguracji i wykluczyć elementy z LM ale jak utworzę kilka konfiguracji głównego złożenia to już całkiem jest masakrą. Pozostają mi tylko stany wyświetlania ale wtedy jest problem z LM.

Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 11 kwie 2017, 11:03

Co do pytania pierwszego, LM zawiera wszystkie niewygaszone elementy. Nie wiem skąd się bierze u niektórych wyobrażenie, że jak nie widzę komponentu to go nie będzie w liście...Tak samo masa ukrytych komponentów jest liczona.

Stan wyświetlania odpowiada wyłącznie za ukryj/pokaż a nie za wygaś/przywróć. Zatem nie wpływa na LM. Jest to wyłącznie sterowanie wyglądem.

A w drugim pytaniu, tylko i wyłącznie konfiguracjami. Z resztą co do pierwszego pytania - też do tego służą konfiguracje. Można zaznaczać objętością, można zrobić podzłożenia itp.

Jeżeli kiepsko z wydajnością, to trzeba robić uproszczone komponenty, używać speed pack, zjechać z ustawieniami w wyświetlaniu i wydajności...
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
kamil1986
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 316
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:09
Lokalizacja: Ostrów

#3

Post napisał: kamil1986 » 11 kwie 2017, 11:36

bildder pisze: Stan wyświetlania odpowiada wyłącznie za ukryj/pokaż a nie za wygaś/przywróć. Zatem nie wpływa na LM. Jest to wyłącznie sterowanie wyglądem.
Tak tylko skoro ukrywam komponent w głównym złożeniu i stan syświetlania odpowieda tylko z ukryj/pokaż to gdy towrze LM dla danego widoku to niech sobie będą wszystkie kompomenty załadowane do LM ale te które zostały ukryte w głównym złożeniu powinny zostać ukryte rónież w LM, nie sądzisz że to by znacznie ułatwiło pracę z rysunkami?

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#4

Post napisał: bildder » 11 kwie 2017, 12:36

Nie mi to oceniać. Ja tylko pisze, jakie są fakty. A fakty wyglądają tak, że wygaszając komponent eliminujemy go z LM. Stany wyświetlania służą w mojej ocenie do innych celów.

A BTW, co za różnica dla Ciebie wygasić? Zamiast stanu wyświetlania masz konfigurację. Z resztą stan wyświetlania to też forma konfiguracji wyglądów.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
kamil1986
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 316
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:09
Lokalizacja: Ostrów

#5

Post napisał: kamil1986 » 11 kwie 2017, 12:51

Konfigoracje to dla mnie to dóża różnica ponieważ solidworks ładują każdą konfiguracje do pamięci i za każdym razem gdy odświeża widok w rysunku to przebudowywuje wszystkie konfigurację to trwa bardzo długo przy wiekszej ilości konfiguracju dlatego ukrywan elementy za pomocą stanów wyświetlania pracując na jednej konfiguracji. Oczywiście używan konfiguracji do mniejszych złożeń gdzie kilka konfiguracji nie stanowi problemu, ale dla głównego złożenia gdzie chcę pokazać na rysunkach którędy przez człą maszynę biegnie hudraulika i na każdym widoku w rusunku pokazany jest inny region maszyny to już stanowi problem bo do każdego widoku musiał bym twożyć osobną konfigurację a to masakrycznie obciąża kompa zwłaszcza przy przebudowuwaniu.

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#6

Post napisał: bildder » 13 kwie 2017, 15:38

Apropo konfiguracji, jest coś takiego jak dodanie znaku Przebuduj/zapisz - co wpływa na ilość informacji w pliku i czas przebudowy/ładowania itp.

Możemy tworzyć konfiguracje uproszczone, speedpack, można ładować wybiórczo, używać trybu odciążonego i wiele innych.

Niestety na forum nie będę się rozpisywał na temat różnych możliwości. Myślę, że jest to do ogarnięcia.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”