potrzebna szybka pomoc w usunięciu gwintownika

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających

tuptus59
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 199
Rejestracja: 08 wrz 2009, 21:26
Lokalizacja: kraków

gwintownik

#11

Post napisał: tuptus59 » 11 lut 2010, 22:24

Jak masz dostęp do płynów zamrażających o podobnym działaniu co ciekły azot możesz wykruszyć gwintownik ,ponieważ jest hartowany i łatwo będzie pękał


tuptus

Tagi:

Awatar użytkownika

podrzeźbi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 512
Rejestracja: 17 sty 2009, 00:46
Lokalizacja: Mielec

#12

Post napisał: podrzeźbi » 12 lut 2010, 02:56

W 3-mieście chyba jest dosyć zakładów rzemieślniczych z el-drążarką. Mi bez problemów wydziobali gwintownik z wałka podpartego i gwint się dał zrobić.


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#13

Post napisał: Mariuszczs » 12 lut 2010, 13:22

Ach te cienkie gwintowniki - trzeba bardzo uważać żeby nie chrupnoł i już sama świadomość że jest taki "dalikatny " powoduje u mnie że mi się ręce trzęsą . Ponieważ mi się ręce trzęsą to gwintownik prawie napewno szczeli. Na samą myśl tego faktu ręce mi się jeszcze bardziej trzęsą a wtedy ......... :)

tutptus59 - na mój rozum to ciekłym azotem spowodujesz że materiał w koło gwintownika się obkurczy znacznie i wogóle się go nie wyjmie takim sposobem.

Elektrodrążarka wiadomo da rade, ja ponieważ nie mam dostępu to robię dziurę palnikiem i potem rowiercam na większy wymiar i daje "wstawkę " nowego materiału
Nie zawsze tak można.

Może by tak opracować jakąś nisko budżetową elektrodrążarkę do takiego zastosowania - żeby tylko wypalić ten gwintownik nawet ręcznie operując elektrodą - czy się tak da ?


zdzicho
Posty w temacie: 2

#14

Post napisał: zdzicho » 12 lut 2010, 20:48

Pewnie. Prosty model z generatorem RC ,był opisywany na tym forum .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”