Mach 3 PL

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC
Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#21

Post napisał: CNCRob » 24 sty 2009, 12:33

Dolce pisze:Ciekawy jestem ilu z Was ma wszystkie legalne w 100% programy w komputerze ? 5% ?
wyobraz sobie, ze nie wszyscy moga sobie pozwolic na nielegalne programy, nawet jeden z takich programow podczas kontroli moze ladnie komus namieszac, wiec wybacz, sa osoby ktore maja wszystko legalne...


- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Tagi:

Awatar użytkownika

giuseppe
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 49
Rejestracja: 21 lis 2006, 07:14
Lokalizacja: zachodniopomorskie

#22

Post napisał: giuseppe » 24 sty 2009, 12:53

Draco pisze:sa osoby ktore maja wszystko legalne...
Oczywiście że są, tak jak powiedział kolega Dolce,jakieś 5% (a i w to ośmielę się wątpić - mowa oczywiście o prywatnych komputerach...)
Draco pisze:nawet jeden z takich programow podczas kontroli moze ladnie komus namieszac
No fakt, ale może zaproponuję małą ankietę:
Który z poniższych programów, zainstalowanych na Twoim prywatnym komputerze, jest w pełni legalny:
a) WINDOWS
b) AUTOCAD
c) Pakiet OFFICE
d) żadne z powyższych
e) Zbyszek :)
Szczere odpowiedzi proszę przesyłać mailem lub listownie na adres najbliższej Powiatowej Komendy Policji, i w przyszłości NIE KOZACZYĆ z niby-legalnością wszystkiego co się ma na dysku twardym... :grin:
Pozdrawiam
Uwielbiam wyprzedaże.Można za pół ceny kupić coś, czego normalnie nie wziąłbym za darmo.


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#23

Post napisał: ARGUS » 24 sty 2009, 13:35

giuseppe pisze: i w przyszłości NIE KOZACZYĆ z niby-legalnością wszystkiego co się ma na dysku twardym...
Pozdrawiam
Nikit tu nie kozaczy ale ciekawe czy kolega tak by bronił pirackich kopi
gdyby sam był autorem jakiegoś programu który sie źle sprzedaje bo krążą
setki pirackich kopi
Tłumaczenie że kogoś nie stać jest głupim tłumaczeniem :grin: na samochód też nie każdego stać a jednak nie idzie na parking sobie ukraść jakieś autko :-)
PIRACTWO TO KRADZIEŻ i nie widzę powodu żeby to w jakikolwiek sposób
usprawiedliwiać,
A już nielegalne oprogramowanie które ma służyć do "zarabiania" to kompletne dno
i do tego wstyd jak sie wyda - nie mówiąc o karach

[ Dodano: 2009-01-24, 13:42 ]
Kolego k-m-r1 Twoje słowa .>jedno wiem
jeden drugiemu zazdrości że ma łatwy zarobek <

więc zazdroszcząc komus że ma więcej jak Ty postanowiłeś
wykonać i rozprowadzać spolszczenie do programu tak?

Prosta piłka
jeśli to jest z fakturą i z Twoim oświadczeniem że program w świetle obowiązujązych przepisów jest legalny to na pewno znajdziesz chetnych

Jeśli to "lewizna" to wątpię czy zarobisz kokosy


APY
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 137
Rejestracja: 27 mar 2007, 22:22
Lokalizacja: Tychy

#24

Post napisał: APY » 24 sty 2009, 15:46

ARGUS pisze:
zTwoim oświadczeniem że program w świetle obowiązujązych przepisów jest legalny to na pewno znajdziesz chetnych

Jeśli to "lewizna" to wątpię czy zarobisz kokosy
Tylko co tu ma być nielegalne? Przecież kolega dstał za to tłumaczenie z artsoftu darmo Macha pełną wersję.Wygląda na to że firmie to na rękę.
Teraz co do sprzedaży zrobię sobie np. na drutach sweterek ale wyszedł mi za duży,no to sprzedam czy już jestem producentem sweterków? Czy dopiero jak zrobię drugi i wyjdzie mi za mały i też sprzedam.
Przecież jak kupisz Macha amerykańckiego i dołozysz do tego nakładkę Pl to chyba nie jesteś piratem.
A tak wogóle to nasze państwo jest pazerne na podatki i nieźle nas skubie,więc nie dziwota że jak ktoś ma okazję dorobić na boku to to robi.


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#25

Post napisał: ARGUS » 24 sty 2009, 16:15

APY pisze:Tylko co tu ma być nielegalne?
Nie wiem - trzeba byłoby dokładnie przeczytac warunki licencji oprogramowania
a na wszelki wypadek faktura i oświadczenie sprzedawcy załatwiaja sprawę
APY pisze:Teraz co do sprzedaży zrobię sobie np. na drutach sweterek ale wyszedł mi za duży,no to sprzedam czy już jestem producentem sweterków
No raczej nie
ale osiągnąłeś dochód ze sprzedaży i to podlega opodatkowaniu :-)
A sweterek ma sie nijak do "nakładki" na program wykonany przez kogoś innego.
APY pisze:A tak wogóle to nasze państwo jest pazerne na podatki i nieźle nas skubie
i właśnie dlatego wymyśla coraz to inne formy skubania i na to żeby cię karnie nie skubnęli musisz posiadać "papier" że nabyłeś legalnie a nie pokątnie
Czy nam sie to podoba czy nie to tak jest i kropka

Nie ma o czym dyskutować - jeśli jest akceptacja autora programu (na piśmie)
to jest wszystko oki
Jeśli nie ma to jest to pirat i do firmy nikt tego nie kupi

Awatar użytkownika

giuseppe
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 49
Rejestracja: 21 lis 2006, 07:14
Lokalizacja: zachodniopomorskie

#26

Post napisał: giuseppe » 24 sty 2009, 18:19

ARGUS pisze:ciekawe czy kolega tak by bronił pirackich kopi
gdyby sam był autorem jakiegoś programu który sie źle sprzedaje bo krążą
Ja nie odnoszę się konkretnie do tego przypadku - ogólnie mi chodziło.Ciekawi mnie, czy kolega ma wszystkie programy w pełni oryginalne? I pewno ściągniętych mp3 też brakuje na dysku co? :twisted:
Żeby była jasność - nie jestem za zarabianiem na pirackich kopiach jakichkolwiek programów, ani też za wykorzystywaniem piratów w celach-nazwijmy to-pozadomowych. Ale jeśli chcę np. nauczyć się obsługi AUTOCADA to co? Mam wyłożyć kilkanaście koła???
Jak założę firmę i uznam, że jest mi on potrzebny, to bez wątpienia te pieniądze wyłożę-a żeby uznać, że jest potrzebny, muszę mieć jakąś na jego temat opinię prawda...?
Uwielbiam wyprzedaże.Można za pół ceny kupić coś, czego normalnie nie wziąłbym za darmo.


APY
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 137
Rejestracja: 27 mar 2007, 22:22
Lokalizacja: Tychy

#27

Post napisał: APY » 24 sty 2009, 18:36

giuseppe pisze: Ale jeśli chcę np. nauczyć się obsługi AUTOCADA to co? Mam wyłożyć kilkanaście koła???
Jak założę firmę i uznam, że jest mi on potrzebny, to bez wątpienia te pieniądze wyłożę-a żeby uznać, że jest potrzebny, muszę mieć jakąś na jego temat opinię prawda...?
Można ściągnąć wersję testową.Mnie np.autocad nie podszedł i mam corela kupiony w sklepie bo uzywam go do pracy.Ale do nauki dostałem pirata i później go wykasowałem,to chyba logiczne że muszę wiedzieć co kupuję.A czasem 15 dni testowych to zbyt mało.
Acha i nie mam żadnych pirackich MP3 (to i tak badziewie) i tylko jedną płytę z muzą CD bo nigdzie nie jest dostepna( na ok 500 w zbiorze)


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#28

Post napisał: ARGUS » 24 sty 2009, 20:00

giuseppe pisze:Ja nie odnoszę się konkretnie do tego przypadku - ogólnie mi chodziło
Więc ja ogólnie napisałem PIRACTWO W KAŻDEJ FORMIE I ZŁODZIEJSTWO POWINNO BYĆ TĘPIONE A NIE POPIERANE I TŁUMACZONE
giuseppe pisze:Ciekawi mnie, czy kolega ma wszystkie programy w pełni oryginalne? I pewno ściągniętych mp3 też brakuje na dysku co?
Mam oryginały z licencją - w s z y s t k i e
a Na kompie nie mam żadnej MP-3 bo muzyki słucham z płyt :-) czarnych
wie kolega co to takiego ?
giuseppe pisze:Ale jeśli chcę np. nauczyć się obsługi AUTOCADA to co?
Wersje demo albo testowe są z tego co wiem za darmo więc niech kolega nie usprawiedliwia kupna piratów w taki sposób,
Jak chce kupic samochód to muszę zobaczyć jak jeździ więc go sobie kradnę i nim jeźdżę jak mi się spodoba to może go kupie no ale po co jak go już mam
Logiczne ?

Awatar użytkownika

Autor tematu
k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 27
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#29

Post napisał: k-m-r1 » 24 sty 2009, 21:04

trzeba powiadomic urząd skarbowy bo niejeden sprzedający na allegro łamie polskie przepisy tak samo po targowiskach trzeba sie przejsc i posprawdzac

myślę, że temat został wyczerpany


pawulonken
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 165
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:29
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

#30

Post napisał: pawulonken » 24 sty 2009, 23:08

witam szanownych kolegów widzę że się straszna kłótnia zrobiła z powodu tego spolszczenia które tu jest a może by sobie tak każdy sam takie spolszczenie zrobił i po kłopocie
zapytacie pewnie jak to zrobić trzeba znać programowanie itd i w ogóle
owszem ale jeśli znamy angielski to jest prostszy sposób ano taki że potrzebny nam program ten
xn resourceeditor
instalujemy go odpalamy potem szukamy pliku exe od naszego programu tu mach3 i wczytujemy go w programie tym co podałem nazwę w googlach go znajdziecie napewno no i sobie zmieniamy nazwy anglikańskie na polskie nawet te na przyciskach nie tylko menu prawda że proste :cool:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”