Optiplex 4020 Fieber II 4.0kW / Mazatrol Preview 3 Parametry

Pomoc w ustawieniu parametrów / prośba o wysłanie .ctq

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Gorrao
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2024, 22:24

Optiplex 4020 Fieber II 4.0kW / Mazatrol Preview 3 Parametry

#1

Post napisał: Gorrao » 17 kwie 2024, 23:10

Witam, jestem "operatorem" Mazaka jak w tytule. Niestety szkolenie które otrzymałem to porażka (od innego operatora który był szkolony przez "serwis" który niby nauczył go tyle co on mnie ,mu również nie wychodzi palenie) i potrzebował bym pomocy w ustawieniu dopasowaniu parametrów (chyba ,że ktoś może wysłać mi po prostu pliki .ctq byłbym wdzięczny :D).
Problemy są z większością blach, mam jakieś parametry typu "FE" (blacha czarna), S355MC, S500MC, FE37-O2, FESTO, itd. różnego rodzaju i grubości, które po zastosowaniu dają bardzo słabą jakość detalu, a nawet nie jestem czasami wstanie go wybić młotkiem, np. wypalam blachę 10 parametrami FE 10 (bez sekwencji) np. pierwsze 6 detali wychodzi pięknie ,a potem wszystko zaklejone od dołu (jakby blacha dostała za dużą temperaturę? Bo przy 8 nic takiego się nie dzieje). Blacha 15 w ogóle nie dawała się palić i zmniejszyłem prędkość która dużo nie zmieniła ,ale jak zmieniony został FOCUS z 5 na 0 nagle detale potrafiły same "wypadać" ,lecz po którymś detalu znów zakleja jak przy 10 lecz tym razem była sekwencja.
Programy dostaje bezpośrednio z biura.
Męczę pracodawcę o szkolenie konkretne z parametrów ,lecz nie wiem kiedy ono nastąpi :(

Ewentualnie jak by ktoś był chętny przeszkolić mnie i drugiego operatora, wiadomo odpłatnie (jak uda mi się przemęczyć pracodawcę). Okolice Topole 89-620

Palimy blachy różnego rodzaju i grubości Aluminium, Nierdzewke, Hardox, s355, s235 i stoczniowe.



Tagi:


Najemnik1078
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 60
Rejestracja: 14 maja 2010, 18:15
Lokalizacja: polska

Re: Optiplex 4020 Fieber II 4.0kW / Mazatrol Preview 3 Parametry

#2

Post napisał: Najemnik1078 » 18 kwie 2024, 07:15

Witam podaj swój adres e-mail.
Nie jestem doskonały,
doskonałość jest dla maszyn...


Autor tematu
Gorrao
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2024, 22:24

Re: Optiplex 4020 Fieber II 4.0kW / Mazatrol Preview 3 Parametry

#3

Post napisał: Gorrao » 18 kwie 2024, 11:31


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”