wreszcie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1951

Post napisał: szopenn » 12 kwie 2024, 21:34

atom1477 pisze:Czyli to zdanie wcale nie świadczy o tym że była mowa o statystykach wyborczych.


no tak, szczególnie po słowach "obydwie partie lądują mniej więcej z podobnymi wynikami". Naprawdę musiałem mówić o rosnącej oglądalności ewy hernik...
atom1477 pisze:Teraz już rozumiem.
Chcę tylko żebyś się przyznał że wcześniej źle to wyjaśniłeś


kpisz??? :D :D prędzej to ty się przyznaj, że od razu źle to zrozumiałeś... zresztą ty wszystko tak rozumiesz. Trzy razy ci po drodzę mówiłem o co mi chodziło, jednak ty wolałeś się trzymać wersji, że ja mówie o czymś o czym nie mówiłem, i teraz mam za to przepraszać, mimo, że trzy razy ci tłumaczyłem o co mi chodzi??? :mrgreen: :mrgreen:

atom1477 pisze:że źle opisałeś nie świadczy o czytającym tylko o piszącym).


chyba za dużo z jasiem przebywasz 8) jeszcze do tego rzuć cytat biblią i będzie komplet.


atom1477 pisze:Czyli żebyś przyznał że nie ma statystyk z odsetkiem dziwaków wśród wyborców takiej czy innej partii. Możesz to zrobić?


cholera, a już myślałem że coś zrozumiałeś, po tym pytaniu jednak stwierdzam, żę nie zrozumiałeś i to nie jest moją winą :mrgreen: :mrgreen:

Dodane 6 minuty 15 sekundy:


czekaj czekaj.... bo doszedłem do czegoś genialnego....

Czy jeśli okaże się, że konfederacja to wtopa to karzesz im przeprosić za to, że źle ich zrozumiałeś i też im powiesz, że to ich wina? :D :D :D poziom konfederaty.. tylko zrozum mnie dobrze, bo jak źle zrozumiesz to na pewno nie będę ciebie przepraszał :mrgreen: :mrgreen: :twisted:




Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 75
Posty: 2366
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: wreszcie

#1952

Post napisał: Avalyah » 13 kwie 2024, 10:48

Szopenn, nie ma tutaj kto co jak zrozumiał. Napisałeś bzdury, których nie możesz w jakikolwiek sposób podeprzeć dowodami i kręcisz się i wiercisz od kilku stron (w temacie, który chciałbyś zamknąć). A ja widzę tylko kompromitację logiki, bo wynik wyborczy nijak ma się do tego, kto oddał głos. Najlepszy jest PiS, bo na niego zagłosowało najwięcej ludzi, a według Twojej logiki to też najmądrzejsi ludzie. Potem, trochę mniej ludzi, ale za to głupszych od wyborców PiSu, głosowało na PO. Potem na trzecią drogę jeszcze mniej i to już takich mocno umysłowo niedomagających. No a potem już zostały tylko oszołomy głosujące na Konfederację i Lewicę.

W której grupie jesteś? Bo coś mi się zdaje, że nie w tej najmądrzejszej, najnormalniejszej. Aż takiej samokrytyki bym się nie spodziewał.

Czy może w Twoim przekonaniu jest próg wyborczy, np. 10% powyżej którego głosują normalni ludzie, a jak ktoś głosował na partię poniżej tego progu to jest oszołomem?

Nie ma żadnego sensu w Twoich wypowiedziach tutaj od momentu aż zostałeś poproszony o przytoczenie statystyk, na które się powołałeś. Tych statystyk nie ma, nie ma również żadnych przesłanek, żeby były. Po prostu napisałeś sobie z przyzwyczajenia co tam sobie wymyśliłeś, a jak ktoś powiedział sprawdzam to już się zaczęły schody... Pamiętaj, że tutaj nie jesteś w swojej komorze echowej, gdzie każdy tylko przytakuje i "śmieszkuje sobie". Tutaj będziesz konfrontowany z rzeczywistością, bo poglądy w temacie są zróżnicowane na całe spektrum. Na razie tę konfrontację przegrywasz. A wystarczyłoby przyznać się, że rzeczywiście trochę pochopnie napisałeś bzdurę, zamiast bronić jej do ostatniej kropli krwi. Umiejętność przyznania się do błędu to cnota, a nie wstyd. Bo jeżeli każdy ten błąd będzie widział, poza Tobą, to chyba niedobrze.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 245
Posty: 5348
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: wreszcie

#1953

Post napisał: jasiu... » 13 kwie 2024, 16:27

atom1477 pisze:
12 kwie 2024, 16:30
względem tego co wyrabiają członkowie AfD.
Na koncerty nie tych co trzeba zespołów chodzą na przykład. A Dirk (były policjant) opuścił frakcję, bo nie zgadzał się, żeby spotykali się (jak wówczas w Poczdamie) i dyskutowali nad reemigracją dla co niektórych.

W takim razie pytanie, a co w AfD robią Żydzi? Może zajrzysz na fejsa: https://www.facebook.com/JudeninderAfD/?locale=de_DE

Czegoś się w końcu możesz dowiedzieć o tych, o których piszesz.
Avalyah pisze:
12 kwie 2024, 18:02
Dla większości głosujących ich wiedza polityczna zaczyna się i kończy
Dla większości głosujących ważne jest, żeby kandydatowi "dobrze z oczu patrzyło". Reszta najczęściej nie ma żadnego znaczenia.
pitsa pisze:
12 kwie 2024, 21:06
Mało jest rozmów o życiu, o radości.
Bo to taka tradycja, ludzie czerpią satysfakcję ze współczucia. Sam zawsze powtarzam, że mnie się życie udało. Jestem szczęśliwy. Dlatego tych "doświadczonych przez życie" czasem to denerwuje.
pitsa pisze:
12 kwie 2024, 21:20
a jasiu może
I tego się trzymajmy. A co do Dirka, to wytłumaczyłem, czemu odszedł. Jego koleżanka, policjantka Sandra Weegels nadal w heskim parlamencie z kolegami z AfD trzyma, to pewnie aż tak źle tam nie jest, jak to TVP INFO wam przedstawia. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja się nie boję jakoś, a na miejscu przecież jestem.
atom1477 pisze:
12 kwie 2024, 21:25
Chcę tylko żebyś się przyznał
A wtedy ty udzielisz rozgrzeszenia. Oczywiście żal za grzechy też musi być. Może ty do seminarium powinieneś, jak tak lubisz ludzi, którzy przed tobą powinni się "przyznawać". Ile razy i w jakich okolicznościach. :P :P :P
Avalyah pisze:
13 kwie 2024, 10:48
bo wynik wyborczy nijak ma się do tego, kto oddał głos
To chyba nie o to chodzi.

Dlaczego ludzie tak ochoczo głosowali na Palikota? Dlaczego tak wysokie poparcie ma Biedroń? Czemu do władz dostaje się tak dużo "zielonych"? Nie, nie chodzi mi o ludzi, którym dobro natury leży na sercu, chodzi mi o "zielonych".

Ludzie lubią wybierać oryginałów. Pamiętasz ile głosów dostał kiedyś w wyborach na prezydenta Białegostoku Krzysztof Kononowicz? Ponad dwa razy więcej, niż ówczesny kandydat "Samoobrony".

To kto na niego głosował? No właśnie, a czy głosowanie na inne partie nie odbywa się czasem również z zachowaniem podobnych mechanizmów?
szopenn pisze:
12 kwie 2024, 21:34
jeszcze do tego rzuć cytat biblią
A jak się biblią rzuca cytat? :roll:


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1954

Post napisał: szopenn » 13 kwie 2024, 17:24

Avalyah pisze:Szopenn, nie ma tutaj kto co jak zrozumiał. Napisałeś bzdury, których nie możesz w jakikolwiek sposób podeprzeć dowodami i kręcisz się i wiercisz od kilku stron (w temacie, który chciałbyś zamknąć).


dopiero co atom napisał, że zrozumiał o co mi chodziło...... tylko z tymi przeprosinami to ten tego no :D :D
Avalyah pisze:W której grupie jesteś? Bo coś mi się zdaje, że nie w tej najmądrzejszej, najnormalniejszej. Aż takiej samokrytyki bym się nie spodziewał.


otóż to, w końcu zrozum, że jak drzaś czy jakiś inny przychodzi i mówi że na lewice głosują oszołomy, lub mówi słowa typu "zastanawia się czemu ludzie są tak głupi po tylu latach dualizmu" to według statystyk/słupków wyborczych widać, że ani ja nie jestem gorszy lepszy od tych 30% które głosowało na pis - jeśli weźmiemy pod uwagę dualizm. Ani wy konfederacji nie jesteście lepsi od lewicy.

Chyba to już 10 ty razy powtarzam a ty dalej nie rozumiesz. Mówiłem już, że nie macie prawa monopolizowania ocen oszołomstwa wyborców jakkolwiek - nie jesteście tacy mądrzy jak wam się wydaje - słupki słupki i jeszcze raz słupki - sami uzyskujecie procentowo taki sam wynik wyborczy jak wiele innych partii. A wręcz napisałem, że np taka konfederacja - biorąc pod uwagę jej rozmach medialny, wychodzi na to, że jest o wiele "słabsza i bardziej oszołomowa" niz tacy np bezpartyjni, których nie widać nigdzie, a zgarniają pół tego co wy. To też wskazywać by mogło - oprócz samych słupków wyborczych, że na konfederacje głosują jakieś oszołomy, którzy za wszelką cenę chcą na nich głosować choćby nie wiem co. Wręcz mógłbym powiedzieć, że to tacy wyborcy którzy - nawet jeśli PISu by nie było - to poszedłby na wybory i na kartce dopisałby "jarek kaczyński" i wrzuciłby do urny - a przecież to życie, bo tego typu kartki lądują w urnach - np. - na Adama Małysza.

Avalyah pisze:Nie ma żadnego sensu w Twoich wypowiedziach tutaj od momentu aż zostałeś poproszony o przytoczenie statystyk, na które się powołałeś. Tych statystyk nie ma,


ja cały czas mówiłem o statystykach w sensie wyników partii - czyli wyborczych - o innych statystykach nie pisałem, to ty czy atom wymyślicie sobie jakieś statystyki - podczas gdy ja cały czas pisałem o jakie statystyki mi chodzi, a za wyjaśnianie o co mi chodzi, atom zażądał, żebym go przeprosił za to, że on mnie źle zrozumiał. :D
Avalyah pisze: A wystarczyłoby przyznać się, że rzeczywiście trochę pochopnie napisałeś bzdurę, zamiast bronić jej do ostatniej kropli krwi. Umiejętność przyznania się do błędu to cnota, a nie wstyd. Bo jeżeli każdy ten błąd będzie widział, poza Tobą, to chyba niedobrze.


To musiał byś chyba poprosić tuxa żeby przyznał się że postąpił trochę zbyt pochopnie, że głosuje i głosował na pis. Ja niczego nie bronie bo nie ma czego, co mam bronić? Wyniku wyborczego i na jego podstawie stwierdzenia, że typowy konfederata nie może mówić, że ktoś jest głupi skoro sam jest w jakieś małej mniejszośći?

Napisałem to - że NIE WIEM czy te 30% głosujących na pis jest gorsza czy lepsza - ale wy konfederaci już wiecie że to oszołomy. Napisałem to więc czytaj mnie uważnie.

A cały ten dualizm to tak jak napisał pitsa - on jakoś zrozumiał. Nawet żebyś miał 6 partii to i tak jest dualizm bo każda z partii potrzebuje innych partii żeby wykazać, że ktoś jest gorszy i głupi. Musi się wybić na tle całej reszty. A na koniec - koalicja, czy sraka czy taka, z głupimy czy mądrymi. I jak się uda to robi się się polityczny monopolizm itp .To też nawet na podstawie powyższego można wrócić do mojej rozmowy z atomem, z której nie wybrnął. Czy np konfa połączy się z PIS - dualizm, czy monopol? Oszołomy z oszołomami, czy mądrzy z mądrymi? A jak oszołomy z oszołomami to dualizm czy nie?
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2024, 17:40 przez szopenn, łącznie zmieniany 5 razy.


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 75
Posty: 2366
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: wreszcie

#1955

Post napisał: Avalyah » 13 kwie 2024, 17:34

szopenn pisze:ja cały czas mówiłem o statystykach w sensie wyników partii

Nie interesuje mnie co myślałeś, bo w myślach Ci nie czytam. Interesuje mnie to, co pisałeś. A to już dokładnie skomentowałem.
szopenn pisze:otóż to, w końcu zrozum, że jak drzaś czy jakiś inny przychodzi i mówi że na lewice głosują oszołomy, lub mówi słowa typu "zastanawia się czemu ludzie są tak głupi" to według statystyk/słupków wyborczych widać, że ani ja nie jestem gorszy lepszy od tych 30% które głosowało na pis - jeśli weźmiemy pod uwagę dualizm. Ani wy konfederacji nie jesteście lepsi od lewicy.

Tego się nie da zrozumieć, bo to nie ma sensu. Ty ewidentnie uważasz się za lepszego od innych, bo głosujesz na jedną z dwóch najpopularniejszych opcji. Masz do tego prawo. Ale nie mów tutaj o statystykach jakby to były jakiekolwiek realia, a nie tylko Twoje wymysły.

Bo ja też mogę napisać "Każdy wie, że Tusk kłamie" i finito, po zawodach. Tak jest, bo ja tak powiedziałem. Jako wierny fan zapewne się ze mną nie zgodzisz - jeśli tak to mogę przygotować parę ostatnich przykładów, nie trzeba wszak szukać daleko, wybory i obietnice były niedawno, a 100 dni też już minęło. I na tym polega różnica - ja Ci to udowodnię. A Ty nie masz żadnych dowodów na to, że na Konfederację czy Lewicę głosują oszołomy. Tak sobie po prostu mówisz i tyle.


cawboy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 12
Posty: 428
Rejestracja: 13 mar 2021, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: wreszcie

#1956

Post napisał: cawboy » 13 kwie 2024, 17:39

Ludzie "mądrością" najbardziej się pokazali w wyborach prezydenckich, głosując na Tymińskiego. :lol: :lol: :mrgreen:
Narodowe odmóżdżenie. Po tym, w naszej polityce i narodzie niewiele mnie już zaskoczy. :(
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2024, 17:41 przez cawboy, łącznie zmieniany 1 raz.
Krak.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1957

Post napisał: szopenn » 13 kwie 2024, 17:42

Avalyah pisze:Nie interesuje mnie co myślałeś, bo w myślach Ci nie czytam. Interesuje mnie to, co pisałeś. A to już dokładnie skomentowałem.


więc dokłądnie napisałem to co przed chwilą, i pisałem to od początku. Pisałem o statystykach wyborczych, ale ty dalej wiesz lepiej co napisałem. WIęc nie brnij w to i przeproś skoro nie zrozumiałeś.

Dodane 1 minuta 19 sekundy:
Avalyah pisze:Ty ewidentnie uważasz się za lepszego od innych, bo głosujesz na jedną z dwóch najpopularniejszych opcji.


nie - dalej nie rozumiez, skoro pisze - że nie wiem czy te 30% na pis czy po jest lepsze, to chyba tak pisze (i już po raz trzeci to pisze). A po słowach drzasia napisałem, że jeśli 7% ludzi głosujących na mniejszość, może czuć się "mądrzejsza" - bo według niego to świadczy o nie oddawaniu głosu na dualizm tego co było, to wówczas pragnę zwrócić uwagę że i lewica ma 7% - gdzie zostali nazwani oszołomami. Więc idąc takim tokiem myślenia, dlaczego by konfederaty nie nazwać oszołomem? Więc to wy piszecie od rzeczy. Zresztą chyba to za ciebie za trudne o czym pisze...

Dodane 36 sekundy:
cawboy pisze:głosując na Tymińskiego.


dokładnie - na małysza, a ciekawi mnie ile kartek wyborczych w urnach przy tym głosowaniu było na bubla i tymińskiego, na pewno by się takie znalazły.
Avalyah pisze: A Ty nie masz żadnych dowodów na to, że na Konfederację czy Lewicę głosują oszołomy. Tak sobie po prostu mówisz i tyle.


eee.. weź no troche do góry, to znajdziesz takiego co lewicę jednak zrównał z oszołomami... to nie byłem ja, ja wiem że takich dowodów nie ma - cały czas o tym pisze.. choć nie będę się upierał, że nie napisałem żę wyborcy konfederacji to oszołomy - a napisałem to i dalej tak twierdzę, szczególnie teraz jak widzę jak lajkują panią zajączkowską hernik co sobie sama lajki daje :mrgreen: Tego oczywiście nie ma w żadnych statystykach, to trzeba zobaczyć jak ją komplentują - pani ewa... prawdziwa piękna polka :mrgreen: :mrgreen:


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 237
Posty: 1771
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#1958

Post napisał: drzasiek90 » 13 kwie 2024, 19:06

Avalyah pisze:
13 kwie 2024, 10:48
Szopenn, nie ma tutaj kto co jak zrozumiał. Napisałeś bzdury, których nie możesz w jakikolwiek sposób podeprzeć dowodami i kręcisz się i wiercisz od kilku stron (w temacie, który chciałbyś zamknąć). A ja widzę tylko kompromitację logiki, bo wynik wyborczy nijak ma się do tego, kto oddał głos.
Wiele razy postanawiłem sobie, że nie dam się wciągnąć w dyskusję z szopenem ale co jakiś czas nie mogłem wytrzymać tych bredni i musiałem coś odpowiedzieć. Odkąd zablokowałem, mam święty spokój 😁
Gorąco polecam.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1959

Post napisał: szopenn » 13 kwie 2024, 20:48

Jak nie wiesz o czym rozmowa to po cholerę? Miałeś na granicy węglarki sprawdzać przeca..


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 245
Posty: 5348
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: wreszcie

#1960

Post napisał: jasiu... » 14 kwie 2024, 10:42

cawboy pisze:
13 kwie 2024, 17:39
Ludzie "mądrością" najbardziej się pokazali w wyborach prezydenckich, głosując na Tymińskiego.
A zastanawiałeś się skąd się Tymiński wziął?

Zauważ jaka była sytuacja. W Wyborach prezydenckich rejestruje się 16 osób. Wiadomo, że wszyscy nie dostarczą 100 tys. podpisów, ale w takim bałaganie wszystko może się zdarzyć, nic nie jest przewidywalne. Każdy może wejść do drugiej tury.

Ostatecznie rejestruje się sześciu kandydatów. Dla ówczesnego środowiska politycznego jedynie Wałęsa gwarantował przewidywalność. Naturalnym kontrkandydatem Wałęsy był Mazowiecki. Co w tym momencie należało zrobić, żeby Mazowieckiego wyeliminować?

Bo wszyscy wiedzieli, że po odczarowaniu Tymińskiego i jego partii X, Wałęsa niezagrożony obejmie swój urząd. Natomiast druga tura z Mazowieckim mogła zaskoczenie przynieść.

Ja myślę, że psychomanipulację na narodach stosuje się od zawsze i Tymiński to jeden z wielu przykładów takiej psychomanipulacji. Na niego nie głosowali niemądrzy, na niego głosowali zmanipulowani.

Ot jak ta babcia, co to się "na wnuczka" oszukać cwaniakom daje. Ona nie jest głupia, ona jest zmanipulowana.
drzasiek90 pisze:
13 kwie 2024, 19:06
Wiele razy postanawiłem sobie, że nie dam się wciągnąć w dyskusję z szopenem
Sukcesem to byłoby, gdyby to on ciebie (jak mnie) zablokował. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odblokuj! Daj mu szansę. :P :P :P

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”